Jágr opět bodoval a Dallas vyhrál podruhé za sebou

Hokejisté Dallasu vyrovnali svou březnovou bilanci výher a porážek na 5:5 a dostali se v Západní konferenci NHL na osmé místo. I zásluhou branky a asistence Jaromíra Jágra porazili Colorado 5:2. Skóroval i Patrik Eliáš z New Jersey při vítězství Devils nad Floridou 2:1.

Česká 68 už září opět i v NHL v dresu Dallasu Stars, Jaromír Jágr se raduje se spoluhráči | Zdroj: ČTK

Dallas se dostal bleskově do vedení, když se už po 34 sekundách trefil Derek Roy, a hráči Stars pak svůj náskok stále navyšovali.

Na začátku druhé třetiny asistoval Jaromír Jágr u branky Nystroma už na 3:0, chvíli poté skóroval i Eakin a Colorado střídalo gólmany, když Varlamova nahradil Giguere. Hosté se potom dokázali prosadit i střelecky.

Na přelomu druhé a třetí třetiny dvěma brankami korigovali skóre na 2:4, jejich naději na zvrat ale definitivně utnul Jágr. Zkušený útočník dostal po mantinelu puk za branku, zbavil se obránce, vyjel před Giguera a zasunul puk mezi jeho betony.

Dočkal se tak třináctého gólu v sezóně a pomohl Dallasu ke třetí výhře z posledních čtyř zápasů. Z českých hokejistů se tentokrát brankově prosadil už jen Patrik Eliáš z New Jersey.

V utkání Devils proti Floridě padaly góly pouze ve druhé třetině. Skóre otevřel ve 22. minutě právě český forvard a po něm zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Clarkson. Panterům se pak podařilo jen snížit Muellerovou trefou, u které asistoval Tomáš Fleischmann.

Dvě gólové asistence zaznamenal Martin Erat a Nashville i jeho zásluhou porazil Columbus 5:2. Na výhře St.Louis v Edmontonu 3:0 se podílel jednou brankovou přihrávkou Roman Polák, asistence Davida Krejčího naopak k vítězství nepomohla. Boston prohrál v Torontu 2:3.

NHL:
Ottawa - Tampa Bay 5:3 (4:0, 0:0, 1:3)
Branky: 20. a 60. Alfredsson, 13. Silfverberg, 15. Gryba, 18. Latendresse - 52. a 54. Johnson, 59. Purcell. Střely na branku: 32:32. Diváci: 20.016.

Minnesota - San Jose 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 33. Parise, 42. Spurgeon. Střely na branku: 24:33. Diváci: 19.358.

Los Angeles - Vancouver 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 12. Raymond. Střely na branku: 20:13. Diváci: 18.118.

Toronto - Boston 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 5. Kadri, 23. Grabovskij, 42. McLaren - 43. Seidenberg, 59. Ference (Krejčí). Střely na branku: 13:33. Diváci: 19.236.

Edmonton - St. Louis 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: 4. Stewart, 43. Steen (Polák), 52. Oshie. Střely na branku: 19:25. Diváci: 16.839.

New Jersey - Florida 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Eliáš, 32. Clarkson - 40. Mueller (Fleischmann). Střely na branku: 25:18. Diváci: 17.625.

Nashville - Columbus 5:2 (4:1, 0:1, 1:0)
Branky: 8. Beck, 9. Weber (Erat), 10. Legwand, 11. Halischuk, 60. Josi (Erat) - 10. Umberger, 35. Anisimov. Střely na branku: 24:23. Diváci: 17.113.

Dallas - Colorado 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 1. Roy, 10. Jordie Benn, 21. Nystrom (Jágr), 25. Eakin, 47. Jágr - 40. Parenteau, 42. Stastny. Střely na branku: 31:35. Diváci: 17.311.

Montreal - Buffalo 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Branky: 49. Ryder - 31. a 40. Vanek. Střely na branku: 39:18. Diváci: 21.273.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít