Jágr otevřeně promluvil k omluvám některých hráčů pro MS

Hokejista Jaromír Jágr svolal prostřednictvím deníku Sport v Mannheimu neplánovanou tiskovou konferenci. Týkala se prohlášení některých hráčů, kteří odmítli na světovém šampionátu reprezentovat. Český rozhlas byl u toho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr | Zdroj: ČTK

Tisková konference probíhala na Skypu. Jaromír Jágr už po utkání s Norskem kritizoval přístup některých hráčů, kteří odmítli reprezentační dres obléknout. Nechce ale zároveň, aby fanoušci tyto hokejisty odsuzovali, aniž by je osobně znali.

„Já si myslím, že všichni co odmítli a nejeli, jsou výborní kluci a výborní hokejisti, ale tam byly určité důvody a problémy, kvůli kterým nejeli,“ vysvětlil na úvod svůj postoj nejzkušenější hráč Růžičkova výběru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr otevřeně promluvil k otázce omluv některých hráčů pro mistrovství světa

„Já chci prostě ty hráče poprosit, aby ty důvody,kvůli kterým nejeli, aby se na ně vykašlali a dali je stranou a upřednostňovali reprezentaci před tady těmi důvody,“ říkal Jaromír Jágr.

Zkrátka aby se hokejisté nad problémy dokázali povznést. Alespoň třeba na dobu konání šampionátu.

Přijeď a dokaž, že se mýlil

„Možná si myslí, že to nejde. Jde to! Mysli si o trenérovi co chceš, třeba ho nepozdrav za celý šampionát, mě je to jedno. Možná, že ti to pomůže, že dáš víc gólů za celý šampionát, že mu chceš něco dokázat. Já chci, aby přijel a dokázal mu, že udělal chybu. Potom všichni budou spokojení, protože ten trenér potom přijde a řekne: ,děkuji ti, vyhrál jsi mi tady zápas a já se ti omlouvám, protože jsem tě nevzal minule.“

Z Jágrových slov je patrné, že bez nejlepších hráčů se zkrátka český výběr na mistrovství světa neobejde.

„Ty lidi mají svou hrdost, mají své ego. Někdo má větší, někdo má menší, ale mi jsme v současnosti v takové situaci, že to ego musí jít stranou. Prostě nedá se nic dělat, musíš prostě jet,“ říká Jágr.

Začarovaný kruh

Zkrátka, situace je jiná, než byla například před deseti lety. Tehdy by případné omluvenky nehrály tak důležitou roli.

„Pořád jsme s mužstvy jako je Norsko, Dánsko mohli v klidu hrát a v klidu vyhrát, ale situace se změnila. Vidíte, že Švýcaři v klidu porazí Kanadu, Dánové porazí Finy, Finové porazí jenom o gól Německo, Amerika hraje o sestup.“

Jaký je přitom katastrofický scénář?

„Jak nebudeme jezdit v té nejsilnější sestavě, tak se může stát, že budeme v béčku. Najednou bude míň peněz do hokeje celkově, ovlivní to mládež, sponzoři do toho nepůjdou vůbec. Takže to je začarovaný kruh,který se dá ovlivnit jenom úspěchem na mistrovství světa nebo na olympiádách,“ uzavírá povídání směrem k reprezentačním omluvenkám Jaromír Jágr.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme