Jágr poprvé od návratu do NHL skóroval, třemi body zařídil výhru Philadelphie

Hokejista Jaromír Jágr má za sebou nejlepší zápas od svého návratu do NHL. Útočník Philadelphie dal dva góly a na jeden přihrál a dovedl Flyers k výhře nad Torontem 4:2. Jágr se v NHL trefil poprvé od dubna 2008 a stal se první hvězdou utkání. Philadelphia tak po dvou domácích porážkách v řadě opět zvítězila.

Jaromír Jágr po návratu do NHL září

Jaromír Jágr po návratu do NHL září | Zdroj: ČTK

Ani duel proti Torontu ale nezačal pro Flyers dobře, už v sedmé minutě prohrávala, když skóroval nejproduktivnější hráč soutěže Phil Kessel. O deset minut později Jágr vyrovnal, když ho v přesilovce vyslal do úniku Claude Giroux. Ve druhé třetině se domácí dostali do vedení díky Scottu Hartnellovi, který si v zápase připsal stejnou bilanci jako Jágr.

Hartnell zvýšil ve 49. minutě na 3:1 po přihrávkách Girouxe a Jágra. Torontu se osm minut před koncem podařilo snížit, ale poslední slovo měl Jágr, když stejně jako u své první trefy úspěšně zakončil brejk. Obě branky oslavil tradičně - salutováním. Český útočník tak nasbíral celkem sedm bodů za dva góly a pět nahrávek.

Kaňkou na výhře Flyers je zranění kapitána Chrise Prongera, který dostal hokejkou do oka a čeká ho desetidenní až čtrnáctidenní pauza.

Kromě Jaromíra Jágra se gólově prosadil také Tomáš Fleischmann a pomohl Floridě k výhře 2:1 v Montrealu. První hvězdou utkání byl brankář Panterů Jacob Markström, který si připsal čtyřicet úspěšných zákroků. Canadiens se tak i nadále trápí, prohráli všech pět domácích zápasů, což se jim ve více než stoleté historii klubu ještě nikdy nestalo.

V brance Winnipegu opět chyběl Ondřej Pavelec, před kterým dostal podruhé za sebou přednost Chris Mason. Jets ale prohráli s New Yorkem Rangers 1:2.

Philadelphia - Toronto 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 17. a 56. Jágr, 36. a 49. Hartnell (na druhou Jágr) - 7. Kessel, 52. Steckel. Střely na branku: 30:26. Diváci: 19.569

Montreal - Florida 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Branky: 4. Cole - 16. Fleischmann, 46. Upshall. Střely na branku: 41:31. Diváci: 21.273

Winnipeg - NY Rangers 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 35. Antropov - 26. Fedotěnko, 49. Callahan. Střely na branku: 28:17. Diváci: 15.004