Jágr předává svým 'synům' v útoku zkušenosti, oni zase musí držet krok

Má kolem sebe dva mladé, kterým předává zkušenosti, na druhé straně je zase může pro jejich rychlost využít. Hokejista Jaromír Jágr totiž hraje na Floridě s takovými útočníky, kteří zase na oplátku mohou pomoci jemu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr vstřelil v prvním utkání sezony do branky Philadelphie dva góly | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

„Také jsem jim to říkal, že teď potřebuju od mladých pomoct, hlavně bruslařsky,“ přiznává s úsměvem Jaromír Jágr.

Svým spoluhráčům to ale asi ani připomínat nemusí, jsou mladí. Kanaďan Jonathan Huberdeau, ročník narození 1993, a Fin Alexander Barkov dokonce 1995.

„Barkov je nejlepší na bránění i do útoku, i když mu je teprve 20 let. Chodíme na nejlepší hráče, což někdy není moc jednoduché, protože si musíš dávat pozor. Nemůžeš moc riskovat a za každou chybu zaplatíš,“ popisuje Jágr možné problémy toho, když jste prostě moc dobří a hrajete v prvním útoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve svém věku jsou nejlepší na světě a oba jsou hotoví hráči, řekl Jágr o svých spoluhráčích z útoku Floridy. Mluvil s ním František Kuna

Zároveň si je jistý, že se má o koho opřít: „Huberdeau dal posledních 20 zápasů víc než bod na zápas, Barkov to samé, takže potenciál mají. Jsou to nejlepší hráči na světě v jejich ročnících. Už jsou to hotoví hráči,“ vysekl Jágr poklonu dvojici Huberdeau - Barkov.

„Je to legenda NHL a je jednoduché s ním hrát. Pamatuji si ho od svých pěti let, od té doby ho sleduji. Je to prostě zábava s ním hrát, jen musím rychleji bruslit,“ reaguje s trochou nadsázky finský útočník.

Jeho věta o tom, že s Jágrem je jednoduché hrát, je trochu zarážející. Spoluhráči české osmašedesátky totiž těžko a dlouho hledali společný styl. Na Floridě to ale funguje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Huberdeauovi a Barkovovi není dohromady ani tolik, co Jágrovi. Jak se jim s českou legendou hraje, zjišťoval František Kuna

„Oproti minulé sezoně jsme nic neměnili. Je to prostě hráč, od kterého je třeba se učit. Hlavně musím vědět, kde se mám pohybovat bez puku. Jsem z Kanady, takže můj idol byl Mario Lemieux a vím, že jemu říkali Malý Mario,“ říká Huberdeau.

Když se on a Barkov narodili, měl už Jágr dva Stanley Cupy s Pittsburghem. Dohromady jim ani není tolik, co Jágrovi, který je má táhnout i v další sezoně.

„Aby dělal body. Chceme, aby navázal na minulou sezonu, když sem přišel. Odvedl strašně moc práce, udělal z Floridy jiný tým. Hodně pomohl spoluhráčům z útoku. Navíc je s ním sranda. Když ale vkročí na led, pracuje až neuvěřitelně tvrdě,“ chválí Jágra trenér Panterů Gerrard Galland.

Když Jágr začínal vyhrávat kanadské bodování NHL, končil Galland aktivní kariéru. V noci na zítřek ho znovu povede, tentokrát na ledu Philadelphie.

Simona Bartošová, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme