Jágr přihrál na dva góly Devils. Fleischmann a Plekanec v úterý skórovali

Hokejista Jaromír Jágr si do kanadského bodování NHL připsal další dvě asistence. Svými přihrávkami pomohl New Jersey k výhře 3:1 nad Minnesotou. Střelecky se v úterním programu zámořské soutěže prosadili dva čeští hráči. Tomáš Fleischmann dal poslední gól Floridy při vítězství nad San José 4:1. Tomáš Plekanec při power play Winnipegu upravil na konečných 3:0 pro Montreal.

Járomír Jágr (druhý zleva) zařídil rozhodující gól New Jersey

Járomír Jágr (druhý zleva) zařídil rozhodující gól New Jersey | Zdroj: Reuters

Hráči New Jersey nakročili k přerušení série čtyř proher ve druhé třetině, kdy získali dvougólový náskok.

Jako první se trefil ve 26. minutě Tuomo Ruutu a o čtyři minuty později navýšil vedení domácích Mike Cammalleri. Kanadské křídlo doráželo za záda Darcyho Kuempera Jágrovu střelu z mezikruží.

V šesté minutě třetího dějství se ještě podařilo hostům z Minnesoty duel zdramatizovat, v oslabení potrestal špatnou rozehrávku gólmana Schneidera Ryan Carter. Devils uklidnil až 38 sekund před koncem základní hrací doby Travis Zajac. U střely do prázdné branky mu asistovali Jágr a Marek Židlický.

Jágr byl vyhlášen třetí hvězdou utkání a chybí mu už jen čtyři body, aby v historické tabulce produktivity NHL vyrovnal 5. místo Kanaďana Marcela Dionna.

Střelecké trápení v probíhajícím ročníku prolomil Tomáš Fleischmann ve 44. minutě duelu Floridy se San José. Na střelecké listině se v sezoně objevil vůbec poprvé. Asistenci u jediného gólu Sharks zaznamenal v polovině třetí třetiny Tomáš Hertl.

Ondřej Pavelec v brance Winnipegu zlikvidoval celkem 24 pokusů Canadiens. Povedený výkon mu pomohl k ocenění třetí hvězda zápasu.

Výsledky NHL:

New Jersey - Minnesota 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 26. Ruutu, 30. Cammalleri (Jágr), 60. Zajac (Jágr, Židlický) - 46. R. Carter. Střely na branku: 23:24. Diváci: 14.256. Hvězdy zápasu: 1. Schneider, 2. Cammalleri, 3. Jágr (všichni New Jersey).

NY Islanders - Colorado 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 2. Leddy, 6. Lee, 27. Hamonic, 32. Kuljomin, 47. Cizikas, 49. Strome. Střely na branku: 46:20. Diváci: 12.888. Hvězdy zápasu: 1. Halák, 2. Kulemin, 3. Strome (všichni Islanders).

NY Rangers - Pittsburgh 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Zuccarello, 11. St. Louis, 15. Klein, 31. Brassard, 48. Rick Nash. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Lundqvist, 2. Nash, 3. Stepan (všichni Rangers).

Washington - Columbus 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Branky: 2. a 55. Johansson, 8. a 17. Ovečkin - 10. Atkinson, 40. Savard. Střely na branku: 32:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Johansson, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Jenner (Columbus).

Montreal - Winnipeg 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 23. Eller (Sekáč), 48. Galchenyuk, 40. Plekanec. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 57 minut, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 27:29. Diváci: 21.287. Hvězdy zápasu: 1. Price, 2. Galchenyuk (oba Montreal), 3. Pavelec (Winnipeg).

St. Louis - Buffalo 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
Branky: 18., 24. a 35. Lehtera, 58. a 59. Lindström, 57. Backes - 41. Ennis. Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, z 29 střel inkasoval 6 gólů a úspěšnost zásahů měl 79,3 procenta. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.570. Hvězdy zápasu: 1. Lehtera, 2. Schwartz, 3. Tarasenko (všichni St. Louis).

Nashville - Edmonton 3:2 (3:0, 0:2, 0:0)
Branky: 3. Ribeiro, 10. Cullen, 20. Forsberg - 21. Pouliot, 35. Jakupov. Střely na branku: 35:23. Diváci: 17.129. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Ribeiro (oba Nashville), 3. Scrivens (Edmonton).

Chicago - Tampa Bay 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 30. B. Richards, 42. Krüger, rozhodující sam. nájezd P. Kane - 5. Paquette (Palát), 50. Kučerov. Střely na branku: 39:27. Diváci: 21.345. Hvězdy zápasu: 1. Crawford, 2. Krüger (oba Chicago), 3. Bishop (Tampa Bay).

Arizona - Dallas 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 2. Murphy, 32. Vitale, 57. Boedker - 38. a 39. Seguin, 56. E. Cole, 59. Garbutt. Střely na branku: 37:32. Diváci: 11.866. Hvězdy zápasu: 1. Garbutt (Dallas), 2. Smith (Arizona), 3. Seguin (Dallas).

Florida - San Jose 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 11. Hayes, 13. Barkov, 27. MacKenzie, 44. Fleischmann - 51. J. Thornton (Hertl). Střely na branku: 30:22. Diváci: 8075. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. MacKenzie, 3. Luongo (všichni Florida).

Vancouver - Ottawa 4:3 v prodl. (0:0, 2:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 27. Matthias, 37. Burrows, 46. Bieksa, 65. D. Sedin - 31. Hoffman, 38. Turris, 49. Stone. Střely na branku: 37:24. Diváci: 18.775. Hvězdy zápasu: 1. Burrows (Vancouver), 2. Turris (Ottawa), 3. Bieksa (Vancouver).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít