Jágr přispěl k výhře New Jersey a překonal 1700 bodů v NHL

Čeští hokejisté Jaromír Jágr a Marek Židlický přispěli v nedělním utkání NHL gólem a asistencí k výhře New Jersey nad Nashvillem 5:0. Michael Frolík a brankář Ondřej Pavelec se zase podíleli na výhře Winnipegu nad San José, v jehož dresu skóroval Tomáš Hertl.

Jaromír Jágr skóruje v dresu New Jersey

Jaromír Jágr skóruje v dresu New Jersey | Zdroj: ČTK

Jaromír Jágr vstřeil svůj pátý gól v sezoně už ve druhé minutě zápasu, kdy si brankář Nashvillu neporadil s jeho švihem z levého kruhu. Jágr tak jako osmý hráč v dějinách NHL překonal metu 1700 bodů a v historické tabulce produktivity ztrácí 22 bodů na sedmého Maria Lemieuxe, bývalého spoluhráče z Pittsburghu.

"Kdybych nehrál tři a půl roku v Rusku, možná bych těch bodů měl už 1900, kdo ví," říkal po zápase Jágr. Druhý gól New Jersey přidal po hezké individuální akci Cartera Janssen, přičemž asistenci si připsal Marek Židlický, který ve druhé třetině ještě vstřelil třetí gól domácích. Na 4:0 pak ve třetí části upravoval Zajac po hezké přihrávce Jágra, Devils nakonec vyhráli 5:0. Celý zápas odchytal v brance Nashvillu Carter Hutton, Milan Mazanec tentokrát příležitost nedostal.

To Ondřej Pavelec v brance Winnipegu nechyběl a přispěl 30 zákroky k vítězství nad San José 5:4 po samostatných nájezdech. V přestřelce skóroval další kladenský odchovanec Michael Frolík a trefil se i hostující Tomáš Hertl.

Winnipeg v utkání dvakrát prohrával o dvě branky, ale dokázal manko pokaždé dohnat. V prodloužení sice Pavelce překonal Marleau, ale rozhodčí trefu neuznal pro atak Wingelse v brankovišti. V penaltovém rozstřelu tak rozhodl o výhře domácích Andrew Ladd.

Výsledky NHL:

Montreal - NY Islanders 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
Branky: 22. Gallagher, 37. Eller, 40. Bournival (Plekanec), 51. Galchenyuk - 28. Bouchard, 45. Nelson.
New Jersey - Nashville 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 2. Jágr, 23. Janssen (Židlický), 29. Židlický, 53. Zajac (Jágr), 60. Tedenby.
New York Rangers - Florida 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 10. Miller, 34. Dorsett, 41. B. Richards, 47. Zuccarello - 32. a 53. Campbell, 20. Barkov.
Anaheim - Vancouver 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky: 29. Perry, 40. Bonino, 60. Cogliano - 35. Sestito.
Winnipeg - San José 5:4 po sam. nájezdech (0:2, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 59. a rozh. nájezd Ladd, 27. Frolík, 29. Byfuglien, 38. Clitsome - 15. a 44. Boyle, 16. Hertl, 27. Wingels (Hertl). Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 34 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta.
Colorado - Washington 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 3. Bordeleau, 37. Holden, 49. Parenteau, 59. Landeskog - 36. J. Ward.
Chicago - Edmonton 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Branky: 19. Saad, 38. Shaw, 46. Bickell (Rozsíval), 52. Krüger, 54. Keith - 21. Nugent-Hopkins, 29. Jakupov, 48. Perron, 59. Eberle.

Jiří Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít