Jágr, Prospal i Plekanec v NHL skórovali a přispěli k výhře svých týmů

Tři čeští hokejisté se v nočním programu NHL střelecky prosadili a podíleli se na výhře svých týmů. Jágrův Dallas porazil St. Louis 4:1, Montreal Tomáše Plekance zvítězil nad ledě Bostonu 4:3 a Prospalův Columbus zdolal Colorado 2:1 v prodloužení.

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči z Dallasu svůj vítzězný gól

Jaromír Jágr slaví se spoluhráči z Dallasu svůj vítzězný gól | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr pečetil vysoké vítězství Dallasu na domácím ledě, když se prosadil v 59. minutě střelou z mezikruží. Jednačtyřicetiletý útočník poprvé v této sezoně NHL skóroval ve dvou zápasech po sobě.

Václav Prospal vyrovnával v utkání Columbusu s Coloradem na 1:1 v 45. minutě, jeho přihrávku si nešťastně srazil do vlastní brány Ryan O´Reilly. Rozhodující branku zaznamenal v prodloužení Arťom Anisimov.

Tomáš Plekanec otevíral skóre utkání mezi Bostonem a Montrealem v 10. minutě, jen o minutu později ale domácí díky Seguinovi vyrovnali, jenomže o další minutu nato znovu vedli Canadiens zásluhou Desharnaise, který si pak deset minut před koncem připsal i rozhodující gól.

Do statistik promluvil také útočník Jiří Hudler, který se dvěma přihrávkami podílel na výhře Calgary nad Vancouverem 4:2. Hudler byl navíc vyhlášen první hvězdou utkání, za dva poslední zápasy si připsal už pět asistencí.

NHL:

Detroit - Chicago 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Tatar - 58. a rozhodující sam. nájezd P. Kane. Střely na branku: 33:33. Diváci: 20 066.

NY Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Boyes, 57. Grabner, rozhodující sam. nájezd Nielsen - 29. Zibanejad, 59. Wiercioch. Střely na branku: 35:31. Diváci: 13 512.

Columbus - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 45. Prospal, 63. Anisimov - 33. Parenteau. Střely na branku: 34:19. Diváci: 13 778.

Dallas - St. Louis 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Cole, 19. D. Roy, 51. Eriksson, 59. Jágr - 5. Perron. Střely na branku: 27:26. Diváci: 16 663.

Florida - Carolina 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 37. a 60. Huberdeau - 19. Faulk, 20. Sjomin (Tlustý), 27. J. Staal. Střely na branku: 36:24. Diváci: 15 978.

Boston - Montreal 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky: 11. Seguin, 25. P. Bergeron, 30. Hamilton - 12. a 50. Desharnais, 10. Plekanec, 46. Pacioretty. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17 565.

NY Rangers - Buffalo 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 45. a rozhodující sam. nájezd Nash, 44. Stepan - 29. Stafford, 49. Gerbe. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17 200.

Minnesota - Edmonton 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 3. Spurgeon, 41. M. Koivu, 47. Coyle, 56. Heatley - 18. Pääjärvi, 53. Gagner. Střely na branku: 43:21. Diváci: 18 675.

Calgary - Vancouver 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 16. a 60. Cammalleri (na první Hudler), 27. Stempniak, 53. Iginla (Hudler) - 8. Higgins, 23. Hansen. Střely na branku: 25:31. Diváci: 19 289.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít