Jágr rozhodl o vítězství Philadelphie v přípravě proti Detroitu

Českému hokejovému útočníkovi Jaromíru Jágrovi se premiéra v dresu Philadelphie vydařila, když v přípravném utkání proti Detroitu zaznamenal vítěznou branku Flyers. Navíc zaznamenal při vítězství Philadelphie 3:1 i asistenci a byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Jaromír Jágr jako majitel hokejového Kladna

Jaromír Jágr jako majitel hokejového Kladna | Foto: Miroslav Bureš

Detroit se přitom zapsal do střelecké listiny jako první z obou týmů, v páté minutě se prosadil Fabian Brunnström. Ještě do konce první třetiny ale Flyers otočili skóre.

Nejprve vyrovnal po Jágrově asistenci James van Riemsdyk, za necelou minutu už sám Jaromír Jágr otočil vývoj zápasu, když střelou zápěstím skóroval. Vítězství Philadelphie ještě ve druhé třetině stvrdil Matt Read.

Jágr se do NHL vrátil po tříleté pauze, kdy působil v ruské Kontinentální hokejové lize. Za Flyers odehrál první utkání, mužstvo už předtím absolvovalo tři zápasy. Jágr po utkání prohlásil, že mu bude chvíli trvat, než si na odlišný styl hokeje zvykne.

„V Rusku se o hodně více bruslí, tady je zase daleko více větších hokejistů, více klubů hraje past ve středním pásmu a styl hry je agresivnější. Doufám, že mi nebude trvat dlouho, než si zvyknu. Za tři roky, co jsem v NHL nehrál, se hokej změnil,“ zmínil Jágr.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít