Jágr s Hudlerem režírovali v NHL výhru Floridy nad Montrealem

V zámořské NHL vrcholí boje o účast v play-off. Florida již má postup jistý, ale snaží se o ovládnutí Atlantické divize. Na noční výhře nad strádajícím Montrealem se podíleli i Jaromír Jágr a Jiří Hudler. Tampa Bay, přímý konkurent Floridy o čelo divize, nezvládla utkání v New Yorku. Nepomohli ji ani body Ondřeje Paláta a Andreje Šustra.

Jiří Hudler střílí gól v zápase na ledě Montrealu Canadiens

Jiří Hudler střílí gól v zápase na ledě Montrealu Canadiens | Zdroj: Reuters

Floridu ani Tampu Bay již o vyřazovací souboje nemůže nikdo připravit. Do konce sezony se tedy budou snažit vyladit formu a utkají se spolu o divizní titul a tedy i o papírově slabšího soupeře.

Panthers zavítali na led Montrealu, kterému se po vynikajícím vstupu do sezony zoufale nedaří. I přesto, že byli domácí střelecky aktivnější, nedokázali víc než jednou překonat vynikajícího Luonga a prohráli 1:4.

Aleksander Barkov otevřel skóre zápasu po pouhých deseti vteřinách od úvodního vhazování. Nejlepší Čech letošní sezony kanadsko-americké soutěže Jaromír Jágr dvakrát přihrával na gól. Další český útočník Jiří Hudler se radoval z branky v poslední třetině, u které mu asistoval obránce Jakub Kindl.

Přesilovkový gól Jiřího Hudlera:

Tampa Bay již ztrácí na čelo divize celých 6 bodů. Lightnings nedokázali uspět na ledě New York Rangers a prohráli 2:3. Na obou gólech hostů se podíleli čeští hráči. Nejprve se již ve třetí minutě zápasu trefil bek Andrej Šustr a v sedmé minutě se přihrávkou prosadil Ondřej Palát.

Vysokou výhru Chicaga nad Arizonou podpořil asistencí na poslední brance Blackhawks Michal Rozsíval. Chicago – Arizona 6:2.

Ondřej Pavelec z Winnipegu dostal tentokrát volno a v brance ho zastoupil Michael Hutchinson. Jets předvedli bojovný výkon a po prodloužení porazili silný Anaheim 3:2.

Výsledky NHL:

Boston - Carolina 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Eriksson - 19. Slavin, rozhodující sam. nájezd Hanifin. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Ward (Carolina), 2. Rask (Boston), 3. Slavin (Carolina).

New Jersey - Buffalo 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Branky: 55. Josefson - 35. O'Reilly, 41. Larsson, 60. Eichel. Střely na branku: 19:18. Diváci: 14 773. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. O'Reilly (oba Buffalo), 3. Josefson (New Jersey).

Washington - NY Islanders 3:4 v prodl. (1:0, 0:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 5. a 47. Ovečkin, 42. Oshie - 34. Tavares, 49. Okposo, 51. Lee, 63. Hickey. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18 506. Hvězdy zápasu: 1. Hickey (NY Islanders), 2. Oshie, 3. Ovečkin (oba Washington).

NY Rangers - Tampa Bay 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky: 37. a 43. Stepan, 45. Kreider - 3. Šustr, 7. Boyle (Palát). Střely na branku: 28:41. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Lundqvist (oba NY Rangers), 3. Palát (Tampa Bay).

Montreal - Florida 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 31. Galchenyuk - 1. Barkov (Jágr), 40. Bjugstad (Jágr), 49. McKegg, 59. Hudler (Kindl). Střely na branku: 33:19. Diváci: 21 288. Hvězdy zápasu: 1. Luongo (Florida), 2. Galchenyuk (Montreal), 3. Ekblad (Florida).

Ottawa - Pittsburgh 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)
Branky: 12. Karlsson, 23. Hoffman, 24. Z. Smith - 45. a 55. Hagelin, 36. a 60. Crosby, 48. Hörnqvist. Střely na branku: 30:28. Diváci: 19 284. Hvězdy zápasu: 1. Hagelin, 2. Bonino (oba Pittsburgh), 3. Hoffman (Ottawa).

Nashville - Colorado 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Branky: 9. Wilson, 11. Forsberg, 41. Fisher, 45. C. Smith - 17. Boedker, 38. Iginla, 42. Matthias. Střely na branku: 28:28. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Forsberg, 2. Wilson, 3. C. Smith (všichni Nashville).

Minnesota - San José 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 26. a 59. Marleau, 5. Couture. Střely na branku: 29:20. Diváci: 19 061. Hvězdy zápasu: 1. Couture, 2. Reimer (oba San José), 3. Spurgeon (Minnesota).

Chicago - Arizona 6:2 (2:0, 3:0, 1:2)
Branky: 33. a 35. Ladd, 6. Pánik, 13. Toews, 27. P. Kane, 45. Desjardins (Rozsíval) - 44. Murphy (Sekáč), 54. Richardson. Střely na branku: 32:31. Diváci: 21 884. Hvězdy zápasu: 1. Toews, 2. Panarin, 3. P. Kane (všichni Chicago).

Calgary - Los Angeles 4:5 v prodl. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:1)
Branky: 4. Backlund, 36. Shinkaruk, 41. Giordano, 56. Engelland - 10. a 21. Lucic, 42. Andreoff, 60. Versteeg, 61. Carter. Střely na branku: 23:26. Diváci: 18 438. Hvězdy zápasu: 1. Lucic (Los Angeles), 2. Engelland, 3. Giordano (oba Calgary).

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít