Jágr se dvoustého bodu v play-off nedočkal, Florida ale vyhrála

Hokejisté Floridy porazili ve druhém utkání úvodního kola play-off NHL New York Islanders 3:1 a vyrovnali stav série na 1:1. To se podařilo i Chicagu, které vyhrálo v St. Louis 3:2. Tampa Bay zvítězila nad Detroitem 5:2 a celkově vede 2:0 na zápasy. Ani v jednom zápase čeští hokejisté nebodovali.

Jaromír Jágr vyšel naprázdno i ve druhém druhém utkání úvodního kola play-off NHL a stále čeká na svůj jubilejní dvoustý bod ve vyřazovací části NHL | Zdroj: ČTK

Jaromír Jágr stále čeká na svůj jubilejní dvoustý bod ve vyřazovací části NHL. Navíc v play-off neskóroval ve 33. utkání v řadě, přestože stejně jako v předchozím duelu měl šance nepříjemnou šňůru prolomit. Hned v úvodní minutě tečoval střelu Jonathana Huberdeaua a ve třetí třetině z nadějné pozice nevměstnal bekhendový pokus mezi tři tyče.

Přesně ale mířili jeho spoluhráči Reilly Smith a Nick Bjugstad, kteří si navzájem na góly i přihrávali, a po jejich akcích vedla Florida po dvou třetinách 2:0. Hlavním strůjcem úspěchu domácích byl ale brankář Roberto Luongo, který zneškodnil 41 střel a kapituloval až v 57. minutě po dorážce Johna Tavarese. Výhru pečetil při závěrečné power play Dmitrij Kulikov.

V St. Louis se v úvodním utkání série čekalo na gól až do 70. minuty a i nyní trvalo téměř dvě třetiny, než se změnil bezbrankový stav. Po chybě českého obránce Michala Rozsívala, který v rohu kluziště ztratil kotouč, otevřel skóre Vladimír Tarasenko.

Za hosty ale vzápětí srovnal Duncan Keith, který nastoupil k prvnímu zápasu po vypršení suspendace za úderem hokejky do obličeje protihráče. Další prodloužení odmítl v 56. minutě využitím přesilové hry Andres Shaw a po něm přidal třetí zásah při hře bez brankáře Artěmij Panarin. Domácí už jenom korigovali dvě sekundy před závěrečnou sirénou.

Tyler Johnson vyrovnal klubový rekord Tampy Bay v počtu bodů získaných během jednoho utkání play off. Pětadvacetiletý útočník se na výhře 5:2 podílel dvěma góly a dvěma přihrávkami. Detroit, na jehož střídačce opět zůstal Petr Mrázek, v zápase dvakrát vyrovnal, ale Johnson trefami ve 47. a 55. minutě vystřílel domácím klíčový náskok 4:2.

Výsledky NHL
1. kolo play-off NHL:
Východní konference - 2. zápasy:
Tampa Bay - Detroit 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky: 47. a 55. Johnson, 16. Kučerov, 27. Boyle, 58. Killorn - 24. Larkin, 45. Richards. Střely na branku: 31:32. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Johnson, 2. Drouin, 3. Callahan (všichni Tampa Bay). Stav série: 2:0.

Florida - NY Islanders 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 5. Smith, 27. Bjugstad, 60. Kulikov - 57. Tavares. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.373. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Smith, 3. Bjugstad (všichni Florida). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápas:
St. Louis - Chicago 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 36. Tarasenko, 60. Shattenkirk - 20. Keith, 56. Shaw, 59. Panarin. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19.846. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. P. Kane (Chicago). Stav série: 1:1.

1. zápas:
Anaheim - Nashville 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 18. Getzlaf, 21. Kesler - 1. Neal, 28. Wilson, 51. Forsberg. Střely na branku: 29:33. Diváci: 17.236. Hvězdy zápasu: 1. Neal (Nashville), 2. Lindholm (Anaheim), 3. Ellis (Nashville). Stav série: 0:1.

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít