Jágr se po zranění vrátil famózně: dvěma góly do sítě Anaheimu

Výborný návrat po zranění prožil v hokejové NHL Jaromír Jágr. Útočník Philadelphie dal dvě branky, u jedné asistoval a pomohl tak Flyers k vítězství na ledě Anaheimu 4:3 v prodloužení. Rozhodující branku zaznamenal ve 4. minutě prodloužení Claude Giroux.

Jaromír Jágr po návratu do NHL září | Foto: ČTK/AP

Na vítěznou premiéru na lavičce Anaheimu si tak ještě musí počkat nový trenér Ducks Bruce Boudreau. Domácí tým přitom nad Flyers vedl už o tři branky, jenomže pak zavelel právě Jágr k obratu, díky kterému hosté slavili nakonec vítězství.

Premiérový gól sezony zaznamenal český obránce Jakub Kindl, a přispěl tak k výhře Detroitu nad Buffalem 4:1.

Red Wings položili základ k vítězství nad Buffalem už v první třetině, kdy e třikrát prosadili. Skóre utkání přitom otevíral právě Kindl. Detroit tak protáhl vítěznou sérii už na sedm zápasů.

V dresu Edmontonu, který porazil 6:3 Columbus, se dařilo dalším českým hráčům. Ladislav Šmíd si připsal do statistik jeden kanadský bod za gól, Aleš Hemský přidal k brance ještě asistenci.

Na výhře Colorada 3:2 po samostatných nájezdech nad St. Louis se zase podíleli brankou Milan Hejduk a asistenci Jan Hejda.

NHL:

Buffalo - Detroit 1:4 (0:3, 0:0, 1:1)
Branky: 54. Hecht - 9. Kindl, 14. Franzén, 15. Filppula, 59. Dacjuk. Střely na branku: 28:36. Diváci: 18.690.

Minnesota - New Jersey 4:2 (3:2, 0:0, 1:0)
Branky: 7. a 57. Brodziak, 4. Heatley, 9. Wellman - 3. Parise, 14. Kovalčuk. Střely na branku: 16:31. Diváci: 17.310.

Chicago - NY Islanders 5:4 po sam. nájezdech (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 39. a rozh. nájezd Toews, 11. Brunette, 27. Smith (Frolík), 46. Sharp - 5. Okposo, 15. Moulson, 41. Parenteau. 49. Niederreiter. Střely na branku: 36:41. Diváci: 21.463.

Colorado - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 50. a rozh. nájezd OúReilly (Hejda), 14. Hejduk - 9. Shattenkirk, 26. Berglund. Střely na branku: 35:37. Diváci: 15.966.

Edmonton - Columbus 6:3 (1:1, 0:1, 5:1)
Branky: 42., 49. a 60. R. Jones (na třetí Hemský), 1. Eberle, 47. Šmíd, 56. Hemský - 31. a 51. Dorsett, 19. Letestu. Střely na branku: 34:39. Diváci: 16.839.

Anaheim - Philadelphia 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 9. Cogliano, 11. Selänne, 27. Gordon - 36. a 45. Jágr, 57. Hartnell (Jágr), 64. C. Giroux. Střely na branku: 22:47. Diváci: 15.975.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít