Jágr se střelecky stále trápí, jeho Boston ale vítězí dál

Jaromír Jágr stále neprolomil svou střeleckou smůlu v play-off NHL. Po třetím finále Východní konference proti Pittsburghu se ale znovu mluvilo i o něm. Právě 41letý veterán totiž nahrál na rozhodující gól .

Jaromír Jágr (uprostřed) slaví gól svého spoluhráče Paillea, který ale tentokrát k bodům nestačil | Zdroj: Reuters

Hokejisty Bostonu dělí už jen jediné vítězství od finále Stanley Cupu. Favorizovaný Pittsburgh porazili i ve třetím finálovém utkání Východní konference, tentokrát 2:1 ve druhém prodloužení. A znovu na tom měli velký podíl čeští hokejisté ve službách Bruins. Nejproduktivnější hráč i nejlepší střelec play-off David Krejčí dal úvodní gól, u toho rozhodujícího pak asistoval Jaromír Jágr. A jeho role přitom byla poměrně nevšední.

00:00 / 00:00

Jágr bojuje za Boston

Běžela už 96. minuta utkání, česká hvězda měla v nohách 26 minut čistého času. Přesto nevypustila už skoro ztracený souboj u mantinelu ve středním pásmu, drobným háčkem sebrala puk Malkinovi a přihrála Marchandovi. Ten pak nacentroval Bergeronovi, který zápas konečně rozhodl.

"Bylo dobře vidět, jak je do hry zapálený a jak chce týmu jakkoli pomoct. Jágr je legenda, jednou bude v Síni slávy a teď klidně dělá černou práci a pere se o každý puk. Kdyby to tak nebylo, ten rozhodující gól by nepadl," pochvaloval si Jágra Bergeron.

Nasazení české hvězdy ocenil i trenér Bostonu Claude Julien.

"Celou kariéru hrál určitým způsobem, takovým jako superstar a budoucí členové Síně slávy hrají. Teď se ale hlavně snaží, abychom byli úspěšní. Je to druhý zápas v řadě, kdy někoho napadal a díky tomu jsme dali gól. Dělá to, co po něm chceme. Jágrovi za to patří uznání."

Boston udolal Pittsburgh a je kousek od finále NHL

Kromě kladenského rodáka se znovu blýskl i David Krejčí, trefil se i ve třetím souboji mezi Bostonem a Pittsburghem a kromě soutěže produktivity se osamostatnil i v čele tabulky střelců.

Gólman Tuukka Rask zase přidal 53 přesných zákroků, a v celé sérii tak pustil pouhé dvě ze sto deseti střel Pittsburghu. A ani brankář Penguins Tomáš Vokoun tentokrát nezklamal.

"Při prvním gólu se střela bohužel odrazila od brusle jednoho z obránců. Bohužel, protože to vypadalo jako jediný způsob, jak ho překonat. Pak si počínal velmi dobře, velmi spolehlivě. Chytil asi čtyři pět šancí, několikrát skvěle zasáhl. My měli přes padesát střel, jim bohužel stačil jeden odraz a pak poslední střela zápasu," smutnil trenér Pittsburghu Dan Bylsma.

Teď se jeho svěřenci musí pokusit skoro o nemožné: otočit sérii z 0:3 na 4:3. A pokud budou všichni hokejisté Bostonu bojovat jako ten nejstarší a nejslavnější z nich, místo nemožného se budou Tučňáci pokoušet o zázrak.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít