Jágr se v historické tabulce bodování NHL dotáhl na čtvrtého Francise

Hokejista Jaromír Jágr je už na čtvrtém místě historické tabulky nejvíce bodujících hráčů NHL. Dělí se o něj s Kanaďanem Francisem, se kterým má shodně 1798 bodů. Poslední dva si český útočník připsal za gól a asistenci při výhře Floridy 6:1 nad Carolinou.

Jaromír Jágr (uprostřed) v týmu Floridy pookřál. Od přestupu k Panthers nasbíral 14 bodů | Zdroj: Reuters

I přes jasné vítězství se Panthers k play-off nepřiblížili. Na osmé místo Východní konference zaručující postup do vyřazovacích bojů ztrácí šest bodů. Boston totiž třikrát překonal Petra Mrázka v brance Detroitu a vyhrál 3:2.

Společně s Red Wings jsou Bruins v tabulce s 93 body osmí. Na devátém místě figuruje po vítězství 2:1 v prodloužení Ottawa. Ta má ale stejně jako Detroit jeden zápas k dobru.

„Říkám to každý den, tenhle tým je velmi talentovaný. Když hrajeme správným způsobem, můžeme porazit všechny. Ještě není hotovo. Musíme vyhrát naše čtyři zápasy a doufat v zázrak,“ citoval Jágra oficiální web NHL.

Historické bodování NHL: 1. W. Gretzky 2857 bodů, 2. M. Messier 1887, 3. G. Howe 1850, 4. J. Jágr 1798, R. Francis 1798.

Do vedení nad Carolinou se Florida dostala poprvé v závěru úvodní třetiny po trefě Willieho Mitchella. O další tři góly rozšířila náskok ve druhém dějství a Jágr se podílel na prvních dvou.

Vyšplhá se Jágr v tabulkách NHL ještě výše? Bez pochyby na to má, soudí Hašek

Nejprve ve 26. minutě přihrál Brandonu Pirrimu na pohotovou střelu z otočky, 8 minut poté pak vstřelil svůj 721 gól v soutěži, když ideálně načasoval najetí před Antona Chudobina a rychlým příklepem zakončil tlak domácích. Na třetího muže historické tabulky produktivity Gordieho Howea tak chybí českému útočníkovi 52 bodů.

Přesvědčivý triumf Floridy stvrdili Aleksander Barkov a dvakrát Vincent Trocheck po přestávce. Čestný gól Hurricanes si v závěru připsal Chris Terry.

Jágr byl za svůj výkon vyhlášený druhým mužem zápasu. První hvězdou se stal jeho spoluhráč Roberto Luongo. Kandský brankář kryl 31 střel soupeře.

Florida porazila i díky 2 bodům Jaromíra Jágra Carolinu 6:1

Pořadí nejlepších střelců historie NHL | Foto: Český rozhlas

Výsledky NHL:

Columbus - NY Islanders 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 8. Dubinsky, 52. Johnson, 57. Johansen, rozhodující sam. nájezd Letestu - 3. Boulton, 23. Tavares, 41. Strome. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15 361. Hvězdy utkání: 1. Johansen, 2. Johnson, 3. Dubinsky (všichni Columbus).

Montreal - Washington 4:5 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 1:2 - 0:0)
Branky: 21. Petry, 35. Gilbert, 39. Eller, 56. Subban - 31. a 53. Ward, 35. a 52. Ovečkin, rozhodující sam. nájezd Brouwer. Střely na branku: 27:19. Diváci: 21 287. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin (Washington), 2. Subban (Montreal), 3. Carlson (Washington).

Ottawa - Tampa Bay 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 6. Stone, 65. Wiercioch - 17. Drouin. Střely na branku: 34:29. Diváci: 18 097. Hvězdy utkání: 1. Wiercioch, 2. Hammond (oba Ottawa), 3. Bishop (Tampa Bay).

Detroit - Boston 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: 30. Glendening, 43. Weiss (Židlický) - 46. Söderberg, 48. Eriksson, 58. Trotman. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit 58:28 minuty, ze 25 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zákroků měl 88,0 procent. Střely na branku: 37:25. Diváci: 20 027. Hvězdy utkání: 1. Rask (Boston), 2. Glendening (Detroit), 3. Trotman (Boston).

St. Louis - Calgary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 2. Schwartz, 21. Stastny, 57. Lehterä, 58. Berglund - 24. Monahan (Hudler). Střely na branku: 43:18. Diváci: 19 308. Hvězdy utkání: 1. Stastny, 2. Pietrangelo, 3. Schwartz (všichni St. Louis).

Minnesota - NY Rangers 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Branky: 26. Pominville, 46. Vanek - 3. Moore, 15. Nash, 47. Miller. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19 244. Hvězdy utkání: 1. Lundqvist, 2. McDonagh (oba Rangers), 3. Dumba (Minnesota).

Chicago - Vancouver 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
Branky: 7. Teräväinen, 49. Toews, 51. Krüger - 19. Dorsett. Střely na branku: 38:36. Diváci: 21 901. Hvězdy utkání: 1. Crawford, 2. Krüger, 3. Teräväinen (všichni Chicago).

Florida - Carolina 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)
Branky: 47. a 47. Trocheck, 20. Mitchell, 26. Pirri (Jágr), 34. Jágr, 37. Barkov - 59. Terry. Střely na branku: 35:32. Diváci: 9827. Hvězdy utkání: 1. Luongo, 2. Jágr, 3. Trocheck (všichni Florida).

Los Angeles - Edmonton 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)
Branky: 8. a 44. Gáborík, 39. a 50. Carter, 3. Brown, 10. Doughty, 33. Nolan, 43. Regehr - 28. Purcell, 59. Eberle. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Gáborík, 2. Kopitar, 3. Carter (všichni Los Angeles).

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít