Jágr ví, že v téhle formě by reprezentaci nepomohl, říká expert Knap

Zazvonil zvonec, nebo přesněji klakson - a pohádky je konec. Té, kterak se Jaromír Jágr do hokejové NHL vrátil a slavný Stanleyův pohár potřetí v kariéře dobyl. Jágrova Philadelphia počtvrté prohrála s New Jersey, a to 1:3, celou semifinálovou sérii ztratila 1:4 na zápasy a sezona pro ni skončila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní hvězda čtvrtfinálového zápasu Jaromír Jágr oslavuje jednu ze svých branek | Foto: ČTK/AP

V prvním kole Philadelphia vyřadila Pittsburgh, podle expertů jasně největšího favorita play-off NHL. New Jersey ale bylo nad její síly, obě série totiž byly naprosto odlišné.

„Zatímco v sérii s Pittsburghem se hrál hokej ‚nahoru dolů‘, od jedné brány ke druhé a ve velkém tempu, v sérii s New Jersey byla Philadelphia pod neustálým defenzivním tlakem soupeře, který hrál výborně po celém kluzišti, forčekoval, nedovolil Flyers hrát jejich styl hry,“ zmínil v Ranním interview s moderátorem Janem Pokorným expert na NHL z Mladé fronty Dnes Karel Knap.

Tomuto tlaku musel čelit i Jaromír Jágr, který se v celé sérii prakticky neprosadil, v pěti zápasech si připsal jen jediný bod. Spekulovalo se o tom, že herní pohoda mu chybí proto, že si obnovil zranění třísel, kterého ho v letošní sezoně vícekrát trápilo.

Přehrát

00:00 / 00:00

O Jaromíru Jágrovi mluvil moderátor Jan Pokorný v Ranním interview s expertem na NHL Karlem Knapem

„Dá se předpokládat, že problém byl opravdu ve zranění, která hráči v play-off skrývají a nemluví o nich, aby soupeři neprozradili svou slabou stránku. Jágr tuhle zprávu nepopřel, ale ani si nestěžoval. Druhá věc je ta, že jakmile dostal puk, neměl čas s ním nic udělat, okamžitě kolem něj bylo několik hráčů, kteří mu nedali prostor,“ všiml si Knap.

Spekulaci o zranění nahrává i to, že Jágr nebyl důrazný v soubojích u mantinelu a nešel do osobních soubojů, nedostával se příliš do šancí, nebyl schopný obejít hráče jeden na jednoho.

„Dalo by se říct, že v téhle sérii to nebyl Jaromír Jágr, jakého známe,“ vystihl Knap, podle kterého bylo pak jen logickým krokem odmítnutí posílit českou reprezentaci na mistrovství světa.

„Vždycky nerad přelétával na poslední chvíli z malého kluziště na velké, říkával, že je to úplně jiný hokej. A navíc je hodně sebekritický. Všichni by říkali ‚hurá, přijel Jágr, náš zachránce a spasitel‘, jenže on ví, že když nemá výbornou formu, týmu by neprospěl.“

Jágra tak teď čeká odpočinek a přemýšlení nad tím, kde bude hrát v příští sezoně. Philadelphia prý o něj zájem má, a dokonce už proběhla jednání mezi klubem a hráčem.

„Sám Jágr má určitě touhu ještě rok nebo dva v NHL hrát. Teď je ale důležité, aby si vedení klubu, jeho majitelé a generální manažer sedli a řekli si, jaký mají plán na příští rok a co chtějí udělat se sestavou. Jsem přesvědčen o tom, že Jaromír Jágr není první bod, o kterém budou jednat, rozhodovat se bude o klíčových věcech, a až pak se může mluvit o tom, zda a za jakých podmínek udrží Jágra,“ uzavřel Karel Knap.

Filip Šedivý, Jan Pokorný, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme