Jágr vstřelil vítězný gól, Krejčí si připsal 500. bod v NHL

Hokejový útočník Jaromír Jágr vstřelil v sobotním utkání NHL vítězný gól Floridy, která doma porazila lídra soutěže Columbus 4:3, a stal se druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal i David Krejčí, když přispěl brankou k výhře Bostonu 6:3 nad Philadelphií a připsal si 500. bod v soutěži. Dvěma asistencemi podpořil triumf Bruins také David Pastrňák.

David Krejčí pomohl Bostonu gólem

David Krejčí pomohl Bostonu gólem | Zdroj: Reuters

Jágr těžil v úvodu třetí třetiny z práce Vincenta Trochecka, který zavezl puk do pásma a střelou z pravého kruhu způsobil před gólmanem Joonasem Korpisalem zmatek.

V něm se nejlépe zorientoval český útočník, který doklepnutím puku do odkryté branky zvýšil vedení Floridy na 4:2. U osmé branky Jágra v sezoně zaznamenal asistenci Jakub Kindl.

Krejčí upravil skóre na 2:1 na začátku prostřední části, když v přesilové hře krásnou střelou zápěstím z levého kruhu překonal Michala Neuvirtha. Třicetiletý útočník má nyní na kontě 144 gólů a 356 přihrávek v 669 zápasech a je dvaadvacátým Čechem, který v NHL nasbíral pět set bodů.

Hlavním hrdinou utkání v Bostonu byl ale domácí útočník Brad Marchand, jenž svůj 500. start v soutěži ozdobil dvěma góly a třemi přihrávkami. Marchand a Pastrňák připravili gól pro obránce Toreyho Kruga a Zdena Cháru, kteří ještě v průběhu druhé třetiny zvyšovali vedení Bostonu na 3:1 a 5:2.

Mezitím čtvrtou trefu Bostonu sledoval z trestné lavice útočník Philadelphie Jakub Voráček. Nejproduktivnější český hráč soutěže vyfasoval pětiminutový trest za vražení na hrazení Kevana Millara. Kladenský odchovanec si po návratu na led připsal asistenci u třetí branky týmu.

Neuvirth zůstal i po čtyřech inkasovaných gólech v rozmezí 22. až 36. minuty v brance Philadelphie a už neinkasoval. Poslední gól padl při powerplay Flyers a celkově český gólman v utkání kryl 33 z 38 střel.