Jágr vyrovnal Espositův rekord NHL, Tlustý překonal hranici 20 gólů

Hokejový útočník Jaromír Jágr vstřelil v zápase proti Floridě už svůj 118. vítězný gól v NHL, a vyrovnal tak rekord zámořské soutěže, který drží Phil Esposito. Dvěma brankami se opět blýskl Jiří Tlustý, který je s jednadvaceti brankami nejlepším českým střelcem soutěže.

Jaromír Jágr (uprostřed) slaví gól svého spoluhráče Paillea, který ale tentokrát k bodům nestačil | Zdroj: Reuters

Jaromír Jágr otevřel skóre zápasu mezi Bostonem a Floridou ve 4. minutě. Střela nad lapačku brankáře Markströma byla nakonec i vítězná, protože gólman Rask, první hvězda zápasu, za svá záda nepustil ani jednu střelu hostů. Za Bruins se trefili ještě Hamilton a Marchand a Boston vyhrál 3:0.

Dvěma góly zajistil vítězství Caroliny na ledě Tampy Bay Jiří Tlustý. Ten se trefil v 11. a 19. minutě, kdy zvyšoval už na 3:0 pro Huricanes. Domácí tým se ještě díky trefám Stamkose a St. Louise přiblížil na rozdíl jednoho gólu, ale hosté už si vítězství nenechali vzít.

Rodákovi ze Slaného se ve zkráceném ročníku NHL velmi daří. Na svém kontě už má 21 přesných zásahů, je nejlepším českým střelcem a v celé soutěži se dělí o páté až osmé místo.

Naději na play-off si stále udržuje Columbus s českým útočníkem Václavem Prospalem. Ten se podílel gólem a asistencí na výhře Blue Jackets 4:3 na ledě San José.

Výsledky NHL:

NY Rangers - New Jersey 4:1 (2:0, 1:1, 1:1)
Branky: 1. a 46. Callahan, 12. Stepan, 32. Pyatt - 54. Loktionov
Střely na branku: 22:27. Diváci: 17 200

Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 31. Stamkos, 43. St. Louis - 11. a 19. Tlustý, 1. Sjomin
Střely na branku: 37:28. Diváci: 19 204

Minnesota - Calgary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Branky: 19. Parise - 14. Cundari, 29. Bäcklund, 53. Cammalleri, 60. Hudler
Střely na branku: 35:24. Diváci: 19 039

Colorado - St. Louis 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Branky: 12. a 24. McGinn, 20. McLeod, 38. Duchene, 52. Kobasew - 13. Backes, 27. Schwartz, 49. Shattenkirk
Střely na branku: 31:32. Diváci: 14 606

San José - Columbus 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 28. Havlát, 47. Desjardins, 55. Pavelski - 17. a 33. Letestu (na první Prospal), 25. Prospal, 59. Johansen
Střely na branku: 35:22. Diváci: 17 562

Edmonton - Anaheim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky: 1. Hall - 20. Fowler, 40. Palmieri, 49. Perry
Střely na branku: 28:30. Diváci: 16 839

Los Angeles - Dallas 4:3 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Branky: 25. a 43. D. Brown, 6. M. Richards, 65. J. Carter - 25. Eriksson, 35. Roussel, 41. Goligoski
Střely na branku: 31:27. Diváci: 18 118

Boston - Florida 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Jágr, 34. Hamilton, 59. Marchand
Střely na branku: 39:28. Diváci: 17 565

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít