Jágr zažil ve Philadelphii vítěznou domácí premiéru

Český hokejista Jaromír Jágr zažil v NHL vítěznou domácí premiéru v dresu Philadelphie. Asistencí na jeden gól se podílel na výhře Flyers nad Vancouverem 5:4. V utkání se prosadil i Jakub Voráček, k vítězství domácích přispěl jednou brankou.

Jaromír Jágr po návratu do NHL září

Jaromír Jágr po návratu do NHL září | Zdroj: ČTK

Philadelphia měla od počátku na ledě navrch, hned v úvodu utkání dvakrát využila přesilovku a dostala se do pohodlného vedení. I ve druhé třetině si Flyers drželi náskok, ve třetím dějství se ale hostující celek postaral o zdramatizování utkání, když srovnal na 4:4.

Vedení ale domácím vrátil Andrej Meszároš, těsný náskok pak Letci uhájili až do závěrečného hvizdu, i přesto, že v posledních deseti minutách hráli třikrát v oslabení.

Nedařilo se naopak Bostonu Davida Krejčího, který prohrál na ledě Caroliny 2:3. Rozhodující branku vítězného týmu přitom zaznamenal Jiří Tlustý, první asistenci v novém dresu si připsal Tomáš Kaberle.

Ani v utkání Columbusu s Coloradem nechybělo ve střelecké listině české jméno. Obránce Radek Martínek si připsal jednu přesnou trefu, jeho Columbus ale nakonec prohrál 2:3 po samostatných nájezdech.

Statistika NHL:

Columbus - Colorado 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 23. Nash, 42. Martínek (Prospal) - 14. Galiardi, 60. Landeskog (Hejda), rozh. nájezd Duchene. Střely na branku: 33:32. Diváci: 8.986.

Carolina - Boston 3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Branky: 21. Pitkänen (T. Kaberle), 44. Stewart, 54. Tlustý - 45. Seguin, 57. Marchand. Střely na branku: 34:28. Diváci: 16.483.

Philadelphia - Vancouver 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)
Branky: 8. Giroux, 13. Pronger (Jágr), 18. Van Riemsdyk, 29. Voráček, 45. Meszároš - 17. Samuelsson, 27. H. Sedin, 36. Higgins, 44. D. Sedin. Střely na branku: 27:40. Diváci: 19.632.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít