Jágr, Židlický a Eliáš zařídili výhru New Jersey nad Anaheimem

Čeští hokejisté v dresu New Jersey zazářili při utkání NHL v Anaheimu. Devils vyhráli 4:3 v prodloužení a Češi se podíleli na všech gólech. První hvězdou zápasu byl vyhlášen Jaromír Jágr.

Jaromír Jágr se raduje se svými spoluhráči z New Jersey

Jaromír Jágr se raduje se svými spoluhráči z New Jersey | Zdroj: Reuters

Jako první skóroval Marek Židlický, kterému na 1:1 nahrával Patrik Eliáš. Ten měl pak ještě dvě gólové asistence a to i u branky Jaromíra Jágra. Hrající legenda se prosadila minutu před koncem základní hrací doby a poslala utkání do prodloužení.

V něm rozjel rozhodující akci Marek Židlický, New Jersey udělalo zmatek před gólmanem Anaheimu Jonasem Hillerem, puk zůstal na hranici brankoviště, odkud ho chtěl obránce odpálit.

Trefil ale vlastního spoluhráče, od kterého se odrazil puk do branky. Šťastný gól, ale to New Jersey nevadilo a může za výhru děkovat hlavně českým hokejistům. Rozhodující branka byla připsána Travisu Zajacovi.

Výsledky NHL:

Ottawa - Minnesota 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 6. Turris, 12. Zibanejad, 49. M. Michálek - 7. Pominville, 24. Brodin, 27. Heatley, 58. M. Koivu. Střely na branku: 37:25. Diváci: 16.642.

Anaheim - New Jersey 3:4 v prodl. (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 12. Beleskey, 23. Bonino, 36. Getzlaf - 16. Židlický (Eliáš), 18. Gelinas (Eliáš), 59. Jágr (Eliáš), 62. Zajac. Střely na branku: 25:25. Diváci: 14.306.

Calgary - Columbus 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)
Branky: 44. Colborne - 10. Foligno, 63. Nikitin. Střely na branku: 24:18. Diváci: 19.289.

Washington - Pittsburgh 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Martin, 12. Bennett, 40. Crosby, 48. Neal. Střely na branku: 18:40. Diváci: 18.506.
ctk.cz: 20131121

Mirko Vasić, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít