Jágr ztratil čtyři zuby, i tak pomohl Floridě k výhře. Asistovali i Vrbata a Hudler

Hokejisté Floridy Panthers dokázali vyhrát i poslední zápas před krátkou vánoční přestávkou. Na důležitém vítězství 2:1 po samostatných nájezdech se jednou asistencí podílel Jaromír Jágr, který během zápasu utržil krvavé zranění. Do statistik se zapsali i Radim Vrbata z Vancouveru a Jiří Hudler z Calgary.

Ztratil jsem zuby, ale zvýšilo to mojí rychlost, smál se po zápase Jágr.JPG

Ztratil jsem zuby, ale zvýšilo to mojí rychlost, smál se po zápase Jágr.JPG | Zdroj: Reuters

„Přišel jsem o pár zubů, ale zvýšilo to moji rychlost. Už nechci slyšet nic o tom, že jsem pomalý,“ vtipkoval po zápase Jágr. Ke zranění přišel v polovině první třetiny, když ho před brankou zasáhl hokejkou útočník Ottawy Alex Chiasson.

Český útočník spadl na led a několik sekund ležel a krvácel, po ošetření dohrál nejen třetinu, ale i celý zápas. Ve 30. minutě pak rozjel akci, kterou zakončil Corban Knight. Jágr si připsal asistenci a Florida vedla 1:0.

Hosté sice dokázali ve třetí třetině vyrovnat, v samostatných nájezdech ale rozhodl o výhře Panthers Aleksander Barkov. Jágrův tým tak vyhrál už pátý zápas v řadě a má druhou nejlepší aktuální formu v celé NHL.

„To budou Vánoce,“ pokračoval po zápase Jágr na svém facebookovém profilu. „Bez 4 zubů, ale má to i výhody, nebudu tolik jist a tak aspoň neztloustnu.“

Do statistik nočních zápasů NHL se zapsali další dva Češi. Radim Vrbata jednou asistencí pomohl Vancouveru k výhře 2:1 na ledě Tampy Bay, Jiří Hudler z Calgary byl u jednoho ze tří branek spoluhráče Johnnyho Gaudreaua při výhře 4:1 nad Winnipegem.

Brankář Detroitu Jimmy Howard zažil během první třetiny zápasu s New Jersey hororových 132 vteřin. Pustil během nich 3 góly a v brance Red Wings ho vystřídal Petr Mrázek. Mladý Čech ve zbytku zápasu kryl 10 z 11 střel Devils, přesto nezabránil porážce 3:4.

Výsledky NHL:
Boston - St. Louis 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 48. Tarasenko, 53. Fabbri. Střely na branku: 32:29. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Allen, 2. Tarasenko (oba St. Louis), 3. Rask (Boston).

NY Rangers - Anaheim 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 18. a 43. Brassard, 63. Zuccarello - 12. Perry, 58. Rakell. Střely na branku: 22:19. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Zuccarello (oba Rangers), 3. Rakell (Anaheim).

Detroit - New Jersey 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky: 19. Larkin, 33. Green, 55. Sheahan - 13. Palmieri, 13. Tootoo, 15. Schlemko, 43. Kalinin. Petr Mrázek odchytal za Detroit 44 minut, z 11 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 90,9 procenta. Střely na branku: 28:17. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Palmieri (New Jersey), 2. Sheahan, 3. Green (oba Detroit).

Tampa Bay - Vancouver 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 40. Marchessault - 16. Bärtschi (Vrbata), 52. D. Sedin. Střely na branku: 27:19. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. D. Sedin (Vancouver), 2. Marchessault, 3. Callahan (oba Tampa).

Minnesota - Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 13. Pominville, 45. Coyle - 53. Carr. Střely na branku: 22:25. Diváci: 19.105. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper, 2. Coyle, 3. Pominville (všichni Minnesota).

Dallas - Chicago 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky: 30. Spezza, 41. Sharp, 43. Sceviour, 55. Janmark. Střely na branku: 32:20. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Niemi, 2. Sharp, 3. Spezza (všichni Dallas).

Calgary - Winnipeg 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 5., 56. a 59. Gaudreau (na druhou Hudler), 11. Colborne - 20. Myers. Střely na branku: 33:20. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Brodie, 3. Monahan (všichni Calgary).

Arizona - Toronto 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Branky: 16. a 16. Doan, 47. Murphy - 16. Van Riemsdyk, 35. Kadri. Střely na branku: 26:39. Diváci: 12.234. Hvězdy zápasu: 1. Doan, 2. Domingue, 3. Murphy (všichni Arizona).

Florida - Ottawa 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 30. Knight (Jágr), rozh. nájezd Pirri - 42. Stone. Střely na branku: 40:16. Diváci: 14.538. Hvězdy zápasu: 1. Barkov (Florida), 2. Anderson (Ottawa), 3. Huberdeau (Florida).

Los Angeles - San Jose 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)
Branky: 2. a 38. Toffoli, 5. Lewis - 39. a 59. Burns, 47. a 48. Pavelski, 13. J. Thornton. Střely na branku: 36:23. Diváci: 18.493. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski, 2. J. Thornton (oba San Jose), 3. Toffoli (Los Angeles).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít