Jágrova Philadelphia porazila Washington 5:1, Vokoun čtyřikrát inkasoval

Filadelfie pokračuje ve vítězné sérii v severoamerické NHL. Porazila Washington 5:1. Čtyři góly přitom v bráně Capitals inkasoval Tomáš Vokoun a v poslední třetině ho vystřídal další Čech v dresu Washingtonu Michal Neuvirth. V čele tabulky střelců se osamostatnil Milan Michálek, který v letošní sezoně zaznamenal už 19 branek.

Tomáš Vokoun

Tomáš Vokoun | Zdroj: Reuters

O výhře rozhodla Philadelphia rozhodla ve druhé třetině, kdy vstřelila tři branky. První gól utkání ale padl v 17. minutě z hole Hartnella, kterému nahrával český útočník Jaromír Jágr.

Další tři zásahy přidal hostující celek v prostředním dějství, kdy se v rozmezí deseti minut prosadili Bourdon, Simmonds a Talbot a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

00:00 / 00:00

O utkání Washingtonu s Philadelphií mluvil se zpravodajem Vítem Pohankou moderátor Jan Pokorný

„Od Tomáše Vokouna to byl opravdu výkon, který neodpovídá jeho kvalitám, protože ty čtyři góly inkasoval z jednadvaceti střel, navíc některé ty góly pustil hodně nešťastně,“ informuje redaktor Českého rozhlasu v USA Vít Pohanka.

V 46. minutě se navíc prosadil ještě Jakub Voráček, to už ale skóroval za záda druhého českého gólmana v barvách Washingtonu Michala Neuvirtha.

Washington se pak snažil vsítit alespoň jeden čestný gól, což se nakonec podařilo v 54. minutě Halpernovi, který už ale jen korigoval na konečných 1:5 z pohledu domácích. Flyers zvítězili i přes to, že jim chyběl zraněný útočník Claude Giroux.

„Musíme se naučit vyhrávat i bez takových hráčů, myslím, že to mužstvu pomůže. Myslel jsem, že s námi bude hrát v Montrealu, ale nevypadá to tak. Mužstvo se bojí, aby se mu nestalo něco podobného jako Sidneymu Crosbymu, který dostal do hlavy dvě rány během krátké doby a musel vynechat deset měsíců,“ osvětlil situaci Jaromír Jágr.

Michálek v čele

Dařilo se i dalším českým hráčům. Milan Michálek se osamostatnil v čele tabulky střelců NHL, k výhře Ottawy 3:2 v prodloužení nad Buffalem přispěl svou devatenáctou brankou v sezoně. Michálek ale utkání nedohrál, odstoupil po kolizi se spoluhráčem Karlssonem.

Střelecky se prosadil také Patrik Eliáš, New Jersey Devils porazili Floridu 3:2 po samostatných nájezdech. Ondřej Pavelec vychytal Winnipegu výhru 2:1 nad Minnesotou a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Statistika NHL:

Boston - Los Angeles 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 28. a 46. Marchand, 7. Peverley. Střely na branku: 22:41. Diváci: 17.565.

Buffalo - Ottawa 2:3 v prodl. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 15. Szczechura, 16. Ennis - 2. M. Michálek, 48. Regin, 61. Cowen. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18.690.

Toronto - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 56. a 61. Connolly - 59. Ponikarovskij. Střely na branku: 38:19. Diváci: 19.509.

NY Rangers - Dallas 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 56. Daley. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.200.

Pittsburgh - Detroit 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky: 20. Malkin - 56. a 60. Cleary, 37. Dacjuk, 46. Franzén. Střely na branku: 26:25. Diváci: 18.592.

Colorado - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 20. Elliott, 47. Winnik, 52. Duchene (Hejduk), rozhodující sam. nájezd Landeskog - 24. McGinn, 34. Boyle, 60. Marleau. Střely na branku: 33:30. Diváci: 14.374.

Columbus - Vancouver 2:1 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Carter, rozhodující sam. nájezd Nash - 49. Lapierre. Střely na branku: 30:32. Diváci: 15.808.

Montreal - NY Islanders 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)
Branky: 10. A. Kosticyn (Plekanec, T. Kaberle), 14. Darche, 41. E. Cole, 54. Nokelainen, 60. Gill - 8. Moulson, 46. Bailey, 52. Tavares. Střely na branku: 29:32. Diváci: 21.273.

Florida - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 16. a 28. Versteeg - 29. Eliáš, 48. Parise, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 26:34. Diváci: 14.669.

Nashville - Calgary 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 12. Halischuk, 44. Wilson - 27. Glencross. Střely na branku: 45:36. Diváci: 14.813.

Winnipeg - Minnesota 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 29. Bogosian, 56. Little - 25. Latendresse. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 35 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 97,1 procenta. Střely na branku: 27:35. Diváci: 15.004.

Washington - Philadelphia 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
Branky: 54. Halpern - 17. Hartnell (Jágr), 28. Bourdon, 35. Simmonds, 38. Talbot, 46. Voráček. Tomáš Vokoun odchytal za Washington 40 minut, z 21 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 81 procent, Michal Neuvirth odchytal za Washington 20 minut, z 12 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:33. Diváci: 18.506.

Jan Pokorný, Vít Pohanka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít