Jágrovi skončila sezona v NHL, reprezentaci na MS ale neposílí

Jaromíru Jágrovi skončila v zámořské NHL sezona, když jeho Philadelphia prohrála v pátém utkání 2. kola play-off 1:3 s New Jersey Devils, celou sérii ztratili Flyers 1:4 na zápasy. Český útočník bezprostředně po zápase uvedl, že českou reprezentaci se na mistrovství světa posílit nechystá.

Pittsburgh Penguins Orpik Brooks (L), battles Philadelphia Flyers Jaromír Jágr during first period of Game 5 of their NHL Eastern Conference quarterfinal hockey game in Pittsburgh | Zdroj: Reuters

Čtyřicetiletý hokejový matador uvedl, že si nemyslí, že by na to, aby hrál na mistrovství světa, měl, a že by svou účastí na světovém šampionátu nikomu nepomohl.

V sérii 2. kola play-off proti New Jersey se Jágrovi nedařilo, v pěti zápasech si připsal jen jediný bod. Spekulovalo se o tom, že herní pohoda mu chybí proto, že si obnovil zranění třísel, kterého ho v letošní sezoně vícekrát trápilo. K tomu se ale Jágr nevyjádřil.

Ve včerejším duelu NHL se znovu potvrdilo pravidlo, které platilo ve většině zápasů Flyers – pokud dají první gól, prohrají. Jako první se totiž včera do střelecké listiny zapsal v 8. minutě Maxim Talbot, jenomže Devils hend vzápětí skóre dokonale obrátili dvěma brankami vstřelenými během tří minut.

Ve druhé třetině se skóre neměnilo, teprve v posledním dějství odskočilo New Jersey zásluhou přesilovkové trefy Ilji Kovalčuka na rozdíl dvou branek. Dvoubrankový náskok Devils udrželi až do konce a oslavili vítězství v sérii a postup do finále Východní konference.

V něm New Jersey narazí na lepšího z dvojice New York Rangers – Washington Capitals, kterou zatím vedou Rangers 3:2 na zápasy.

Celkově nasbíral Jaromír Jágr v letošním play-off NHL v jedenácti zápasech osm bodů za jednu branku a sedm asistencí. V základní části soutěže nastoupil k 73 zápasům, ze kterých si odnesl bilanci 19 gólů a 35 přihrávek.

Hokejovou reprezentaci by na světovém šampionátu mohl posílit ještě Jágrův spoluhráč, útočník Jakub Voráček, ten se ale rozhodne až po kontrole u lékaře.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - New Jersey 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky: 8. Talbot - 10. Salvador, 13. Clarkson, 46. Kovalčuk. Střely na branku: 28:30. Diváci: 19 818. Konečný stav série: 1:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít