Jak Švýcaři ulétli, tak dali gól, říká po druhé prohře na MS Jiří Hudler

Hokejisté Švýcarska jsou černým koněm světového šampionátu, a také černou můrou favoritů. Po domácím Švédsku a Kanadě dokázali zvítězit také nad českým výběrem, který se naopak na mistrovství světa trápí. A to hlavně střelecky. Porážce 2:5 nezabrániyi ani dvě branky útočníka Jiřího Hudlera.

Jiří Hudler se trefil proti Švýcarsku dvakrát, na vítězství to ale nestačilo

Jiří Hudler se trefil proti Švýcarsku dvakrát, na vítězství to ale nestačilo | Zdroj: ČTK

Vy jste měli fantastický vstup do zápasu. Proč se už tam nezlomil odpor Švýcarů? Protože vy jste je přestříleli během osmi minut 10:1, ovšem bez gólového efektu…

Nevím, co k tomu říct. Já jsem věřil, myslím, že jsme hráli lépe celý zápas. Oni dali dva góly, ale po druhé třetině jsem věřil, že je to náš zápas.

Ve druhé třetině jste po dvou vašich gólech srovnali. Ten druhý gól padl 48 sekund před druhou sirénou, navíc jste tam měli ještě šanci…

Tam prostě byla šance na tečování. Voras (Jakub Voráček) mi to dal, já to dal po brankovišti. To jsou takové momenty, které rozhodují zápasy, bohužel.

00:00 / 00:00

S útočníkem hokejové reprezentace Jiřím Hudlerem mluvil po prohraném utkání mistrovství světa se Švýcarskem reportér Petr Kadeřábek

Myslíte si, že tohle byl okamžik, který ten zápas definitivně otočil?

To si nemyslím, ale mohl otočit. Ale nemyslím si, že to byl zlomový moment, proč jsme prohráli. Tlačíme se do branky, Salák znovu chytal výborně… Nevím, kdo to viděl, tak si udělá svůj obrázek. Snažili jsme se, ale Švýcaři jak ulétli, tak dali gól.

Kde tedy hledat ten zlomový okamžik? Bylo to ve třetí třetině, kdy jste měli tlak, ale dvě individuální chyby pustily Švýcary znovu do vedení?

Abych řekl pravdu, tak když o tom budeme takhle spekulovat, tak můžeme najít dalších třicet věcí, které mohly ten zápas ovlivnit. Takhle se to nedá říct. To se stává. Když nemáš na konci o gól víc, tak nevyhraješ.

Vy jste dostal cenu pro nejlepšího hráče. Jak jste se cítil na ledě? Protože podle mého soudu to byl možná váš vůbec nejlepší zápas, co jste odehrál za reprezentaci na mistrovství světa.

To je sice pěkné, ale je to k ničemu. Kdyby dala naše lajna o dva góly víc, tak to mohlo vypadat jinak.

Petr Kadeřábek, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít