Jako poslední proklouzli do 2. kola play-off NHL Rangers a Devils

Druhé kolo play-off NHL už zná všechny své účastníky. Jako poslední se z úvodního kola probili dál hokejisté New Yorku Rangers a New Jersey. Rangers doma porazili Ottawu 2:1, Devils zvítězili na ledě Floridy 4:3 v prodloužení.

New Jersey Devils center Adam Henrique (hidden) is mobbed by teammates after scoring the game-winning goal against the Florida Panthers in double overtime during Game 7 of their NHL Eastern Conference quarter-final playoff hockey game | Zdroj: Reuters

V New Yorku rozhodla o vítězi druhá třetina, v níž domácí poslali do dvoubrankového náskoku Marc Staal a Dan Girardi. V přesilové hře snížil za hosty Daniel Alfredsson, to ale bylo ze stravy Ottawy vše. To mimo jiné znamená konec sezony pro Milana Michálka a Filipa Kubu.

New Jersey mohlo dál postoupit už po základní hrací době, když po dvou třetinách o dvě branky vedlo, jenomže v závěrečné části dostala Florida hostující hráče pod drtivý tlak, když je přestřílela 19:6 a dokázala srovnat.

Rozuzlení dramatického zápasu přinesla až 84. minuta utkání, svým druhým gólem v zápase poslal Devils do druhého kola play-off NHL Adam Henrique.

00:00 / 00:00

Patrik Eliáš hodnotí Philadelphii, která bude soupeřem New Jersey ve druhém kole play-off NHL

V dalším kole se New York Rangers utkají s Washingtonem, New Jersey vyzve Philadelphii.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 7. zápasy:

NY Rangers - Ottawa 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 25. M. Staal, 30. Girardi - 32. Alfredsson. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18 200. Konečný stav série: 4:3

Florida - New Jersey 2:3 v druhém prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0, 0:1)
Branky: 46. Weiss, 57. Goc - 2. a 84. Henrique, 30. Gionta. Střely na branku: 45:36. Diváci: 19 313. Konečný stav série: 3:4.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít