Jakub Voráček po 1. kole jasně vévodí anketě Zlatá hokejka

Útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček je po 1. kole jasně v čele ankety Zlatá hokejka. Před druhým Ondřejem Palátem má náskok 240 bodů. Na třetí příčce figuruje Tomáš Plekanec z Montrealu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Voráček prožívá nejvydařenější sezonu v NHL, v soutěži odehrál už 500 zápasů | Zdroj: Reuters

Jakub Voráček prožívá nejlepší sezonu v kariéře v zámořské NHL. Od úvodních zápasů se drží v popředí kanadského bodování celé soutěže a tím pádem je i nejproduktivnějším Čechem. Také v klubu mu v bodování patří první pozice.

V současné době je v NHL na 5. místě, když vstřelil 19 gólů, nasbíral 46 asistencí a tím pádem získal 65 bodů. Na vedoucího Rusa Ovečkina ztrácí pouhé dva body. V pořadí nejlepších nahrávačů je o tři asistence druhý za Bäckströmem.

V pořadí Zlaté hokejky má po 1. kole před druhým Ondřejem Palátem z Tampy Bay náskok rekordních 240 bodů, třetí Plekanec z Montrealu ztrácí další tři body. V první desítce je sedm útočníkl, dva gólmani a jeden obránce.

Obhájce trofeje a jedenáctinásobný vítěz ankety Zlatá hokejka Jaromír Jágr je na 11. místě se ziskem 81 bodů. Naopak do nejlepší desítky se vešel jiný veterán a držitel olympijského zlata z Nagana, třiačtyřicetiletý Martin Ručinský.

První kolo ankety Zlatá hokejka 2015: 1. Jakub Voráček (Philadelphia/NHL) 583, 2. Ondřej Palát (Tampa Bay/NHL) 343, 3. Tomáš Plekanec (Montreal/NHL ) 340, 4. Jiří Hudler (Calgary/NHL) 291, 5. Jan Kovář (Magnitogorsk/KHL) 276, 6. Martin Ručinský (Litvínov) 254, 7. Radim Vrbata (Vancouver/NHL) 225, 8. Alexander Salák (Petrohrad/KHL, Novosibirsk/KHL) 159, 9. Pavel Francouz (Litvínov) 90, 10. Marek Židlický (New Jersey/NHL, Detroit/NHL) 83.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme