Jaký ohlas mělo na reprezentačním soustředění Hadamczikovo zvolení?

Hokejová reprezentace absolvovala v Letňanech první trénink před čtvrtečním odletem na Švédské hry. Po jeho skončení se diskutovalo ne o jeho náplni, ale o muži, který po mistrovství světa povede národní tým - o Aloisi Hadamczcikovi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink české národní hokejové reprezentace | Foto: Tomáš Adamec

Nebylo ale jednoduché hráče přesvědčit, aby se na adresu nového kouče vyjádřili. Jeden za druhým na toto téma odmítali hovořit. Až kapitán Petr Čáslava prolomil bariéru: „Já se teď hlavně soustředím na Švédské hry můžu panu Hadamczikovi akorát pogratulovat. To bude až příští sezóna. Nám teď končí tato a je důležitější se soustředit na ní. Mě vlastně pan Hadamczik do národního týmu přivedl, takže na něj mám jenom dobré vzpomínky."

To plzeňský útočník Petr Vampola byl přeci jen o poznání sdílnější: „Nezáleží ani tak na tom, jaký je tam zrovna trenér, hráč si o nominaci vždycky musí říct svými výkony. Já jsem se o to v posledních letech snažil a docela mi to vycházelo. Jsem rád, že si mě pan Růžička vytáhl do nároďáku. Teď tu bude nový trenér a každý hráč se musí snažit odvádět co nejlepší výsledky. Reprezentace je pro každého čest," řekl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaký ohlas mělo na reprezentačním soustředění Hadamczikovo zvolení?

O pozici reprezentačního kouče usiloval také Josef Jandač. Ne už ale ve finále, kdy výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje s konečnou platností o obsazení trenérského postu rozhodl.

Volbu výkonného výboru bral, jak je: „Já jsem zájem měl, ale jen do určité doby. Pak se ta situace změnila a vyvinula se jinak a já už jsem taky řešil nějaké další nabídky," zhodnotil Jandač.

Jandač: Výkonný výbor rozhodl správně

Současný asistent Vladimíra Růžičky by totiž měl od nadcházející sezony působit na klubové úrovni. Jestli v Česku nebo v zahraničí, zatím neprozradil. Co ale nakonec podle jeho názoru mohlo rozhodovat ve prospěch Aloise Hadamczika?

„Když začínal, přivezl medaile. My jsme tady působili dva roky a zatím jsme nepřivezli nic. Čeká nás ještě jedna akce a věříme, že něco přivezeme. Ale to působení pana Hadamczika bylo tříleté a poslední dva roky neudělal taky nic, takže pokud teď my taky neuděláme nic, bude to působení naprosto stejné. Měli bychom ještě rok navíc, abychom s tím něco udělali," shrnul své názory na volbu výkonného výboru Josef Janda.

To ovšem vůbec neznamená, že by chtěl volbu nového trenéra zpochybňovat: „ My zkrátka musíme reagovat na to, co je v českém hokeji za problémy a neřešit, kdo přivezl takové a makové medaile, ale to, jestli je tahle volba pro český hokej to nejlepší řešení. Já věřím, že je a že to tak bude," zdůraznil Josef Jandač.

Pavel Petr, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme