Jan Hanzlík byl po odchodu ze Sparty zklamaný, nyní už se soustředí pouze na Brno

Jméno hokejového obránce Jana Hanzlíka bylo po dlouhých třináct let spojováno pouze s pražskou Spartou. Nic ale netrvá věčně. V průběhu léta zkušený bek zamířil do brněnské Komety, v jejímž kádru by rád přispěl k napravení loňské nepovedené sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Hanzlík (vpravo) brání útočníka pražské Slavie Vladimíra Sobotku | Zdroj: ČTK

Přesun Jana Hanzlíka ze Sparty do Brna byl jedním z nejpřekvapivějších přestupů hokejového léta. Za odchodem zkušeného obránce stál především nezájem holešovického týmu.

„Rozhodlo to, že se mnou Sparta nechtěla pokračovat ve spolupráci. Pro Brno rozhodlo super jednání Libora Zábranského, se kterým jsem hrával na Spartě, atmosféra a složení týmu,“ vysvětluje Jan Hanzlík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reporér Pavel Petr zpovídá hokejového obránce Jana Hanzlíka

Jednatřicetiletý hokejista strávil celou svoji dosavadní extraligovou kariéru právě v dresu Sparty. Nebylo proto divu, že po odchodu z jejího kádru cítil zklamání.

„Zklamaný jsem byl. Dělali jsme si srandu, že ve Spartě zůstanu do konce kariéry, ale takový je hokejový život. Samozřejmě mě to mrzelo, ale loňskou sezonu jsem kvůli zranění neměl úplně ideální. Vedení a trenéři měli jiný pohled na tým, takže zklamání tam bylo. Asi měsíc od dovolené jsem nad tím pořád přemýšlel, ale nástupem sem do Brna to všechno spadlo a koncentroval jsem se jenom na Brno.“

Nebývá zvykem, aby hráč ze Sparty přestupoval do Brna, mezi oběma celky vládne velká rivalita. Negativních reakcí fanoušků se však Jan Hanzlík neobává.

„Ptal jsem se Libora Zábranského, jestli je to dobrý tah, jestli tady nebudou nějaké problémy, protože tlak od fanoušků může být enormní. Ale ujistil mě, že tady to tak extrémní není. Sice je to přestup ze Sparty do Brna, ale Sparta je nenáviděná skoro všude. Nějaké negativní reakce zatím jsou, ale já jsem říkal na rovinu, že nemám problém s tím, že se s těmi fanoušky můžu potkat venku před zimákem a pohovořit si o tom.“

Hanzlík se těší na brněnské fanoušky

Brněnští hokejisté mají při svých zápasech obrovskou diváckou podporu. Atmosféru v Kajot Areně zatím zažil Jan Hanzlík pouze jako soupeř, na novou roli se proto těší.

„Těším se na to hrozně moc. Už na Evropskou ligu tady chodily tři tisíce lidí. Těším se na to, až sem přijede i manželka s rodiči a uvidí tu atmosféru, protože takovou ještě nezažili. Na Spartě taky chodilo hodně lidí, ale tady se mi nejvíce líbí zpívání fanoušků a jejich chorály.“

Brněnští fanoušci budou nejspíš hodně nároční. Po loňské nepovedené sezoně, kdy Kometa nepostoupila do play-off, čekají od svého týmu rozhodně lepší výsledky.

„Co jsem slyšel od kluků, tak tady fanoušci chodili i na play-out. Už to ale nechtějí zažít. Udělaly se nějaké nákupy, jednoznačný cíl je skončit do 10. místa. A potom je nová soutěž,“ dodává Jan Hanzlík.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme