Jaromír Jágr dokázal, že je opravdovým Rytířem

Téměř šestnáct tisíc fanoušků si včera večer užívalo bitvu Kladna se Slavií okořeněnou přítomností šesti hráčů z NHL. Přitom ještě několik hodin před jejím startem nebylo jasné, zda se utkání nebude rušit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr ještě v noci před zápasem zařizoval transferkarty pro všech šest hráčů z NHL | Zdroj: ČTK

"Ještě ve tři hodiny ráno jsme nevěděli, jestli se vůbec bude hrát, vypadalo to, že se to bude rušit. Nakonec mi hrozně pomohl můj bývalý spoluhráč Brendan Shanahan, který přemluvil Bettmana, aby dal ,yes´ a všech šest hráčů mohlo nastoupit," popsal svou noční práci viditelně unavený Jaromír Jágr.

Jeho únava ale nepramenila pouze ze hry. Jágr totiž osobně vyřizoval pro hráče z NHL povolení ke startu v Tipsport extralize. Oba celky, Kladno i Slávia, sice poslaly své žádosti na vedení zámořské soutěže už v neděli, jenže ještě několik hodin před duelem v O2 areně nebyl transfer potvrzený.

Vedení NHL má sedmidenní lhůtu na vyřízení, a pokud by se neurychlila, viděli by diváci buď zápas bez hráčů NHL, nebo by museli přijít až o týden později. Jágr ale vytrvale obvolával své známe v zámoří, až se pomocí Brendana Shanahana dovolal samotnému komisionáři NHL Garry Bettmanovi, který krátce po rozhovoru vydal souhlas transféru všech šesti hráčů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr až do středečních brzkých ranních hodin vyřizoval transferkarty pro hráče z NHL, ocenil ho i Růžička

"Včera večer jsem si myslel, že to nedopadne, na což by doplatil hlavně divák. Kladno i my jsme byli od neděle v kontaktu a doufali jsme. A nebýt Jardy, asi by hráči z NHL ani nehráli, ale on to vyřídil jak pro Kladno, tak i pro nás. A to je Jarda, fér kluk, protože kdyby chtěl, vyřídí si to pro sebe a kladenské hráče. Ale mě to nepřekvapuje, přesně takového ho znám," vysloužil si Jaromír Jágr poklonu od trenéra Slávie Vladimíra Růžičky.

"Kdybych věděl, že Červus se Sobotkou budou takhle řádit, tak jsem se na ně vykašlal," žertoval Jaromír Jágr, který má tak lví podíl na báječném představení, které hráči divákům v duelu Kladna se Slávií nabídli.

Jednu slabinu ale přece jen duel měl, a to výkon rozhodčích, kteří mnohokrát chybovali a evidentně nestačili tempu zápasu. Doufejme, že to byla výjimka a že se nebude opakovat sezona 2004/2005, kdy byli právě muži v pruhovaném nejslabším článkem.

Alena Benešová, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme