Jaromír Jágr dostane Medaili Za zásluhy

Jednu medaili už letos hokejista Jaromí Jágr získal. V květnu vybojoval s reprezenatcí zlato na mistrovstí světa v Německu. Večer si dojde podle informací Lidových novin a Mladé fronty Dnes pro další ocenění - prezident republiky Václav Klaus mu udělí Medaili Za zásluhy. Slavný hokejista tak bude 16. českým sportovcem, kterému se dostane této pocty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Debata o tom, jestli si někdo z dosud patnácti vyznamenaných sportovců medili opravdu zasloužil, postrádá jakýkoliv smysl.

Nikdo si nedovolí zpochybnit zásluhy pana Emila Zátopka, paní Věry Čáslavské, ani nikoho z dalších vyznamenaných. Zatím posledním sportovcem, který se vyznamenáním může pyšnit, je žokej Josef Váňa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr dostane Medaili Za zásluhy

,,Prezident republiky uděluje Medaili Za zásluhy Josefu Váňovi, za zásluhy o stát v oblasti sportu. Josef Váňa je velkou osobností našeho dostihového sportu,“ pronesl před rokem kancléř prezidenta Václava Klause Jiří Weigel.

To zdůvodnění končilo slovy: ,, ... a stal se sportovní legednou.“ Jaromír Jágr je o dvacet let mladší. Ale dá se o něm tvrdit totéž. Řekl si to asi i prezident Václav Klaus. Vyvstává ale otázka: Proč zrovna letos by měl dostat Jaromír Jágr Medaili Za zásluhy?

Olympijské zlato má už z Nagana, titul mistr světa získal podruhé, se Stanley Cupem se radoval dvakrát už skoro před 20 lety! O tom, že je Jágr osobnost, není sporu. A přestože letos nebyl nejlepším hráčem šampionátu, zlato by bez něj Češi asi nezískali.

Zaloužil se o to asi i svým lehce vulgárním proslovem, který druhý den musel mírnit. Kritizoval totiž hráče, kteří z nejrůznějších důvodů odmítli na šampionát po náročné sezóně přijet.

,,Všichni, kteří odmítli a nejeli, jsou výborní kluci a hokejisti, ale byly tam důvody a problémy, kvůli kterým nejeli. Já chci kluky poprosit, aby se na ty důvody vykašlali a upřednostňovali reprezentaci,“ řekl po prohraném utkání s Norskem na adresu svých kamarádů a zkušených hokejistů Jaromír Jágr.

Jágrova chuť reprezentovat

,,Mysli si o trenérovi, co chceš, mně to je jedno, klidně ho za celý šampionát nepozdrav. Já chci, aby ti hokejisti přijeli a ukázali, že trenér udělal chybu. A potom budou všichni spokojení, protože trenér přijde a řekne: Děkuji, vyhrál jsi mi zápas a já se ti omlouvám, že jsem tě minule nevzal,“ prohlásil vahou své osobnosti - a teď nehraje roli to, že váží přes metrák - Jaromír Jágr.

Jeho slova mohou být inspirací vlastně všem. A jeho pokora a úcta k reprezentačnímu dresu zase každému sportovci.

,,Myslím, že by mělo jet dvacet nejlepších hokejistů z celé republiky. Pokud já budu mezi nimi a trenér mě bude chtít, tak pojedu,“ řekl k nominacím na šampionáty Jaromír Jágr. Zřejmě i díky tomuto postoji převezme z rukou prezidenta republiky Mediali Za zásluhy.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme