Jaromír Jágr dostane Medaili Za zásluhy

Jednu medaili už letos hokejista Jaromí Jágr získal. V květnu vybojoval s reprezenatcí zlato na mistrovstí světa v Německu. Večer si dojde podle informací Lidových novin a Mladé fronty Dnes pro další ocenění - prezident republiky Václav Klaus mu udělí Medaili Za zásluhy. Slavný hokejista tak bude 16. českým sportovcem, kterému se dostane této pocty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr | Foto: Jan Kaliba

Debata o tom, jestli si někdo z dosud patnácti vyznamenaných sportovců medili opravdu zasloužil, postrádá jakýkoliv smysl.

Nikdo si nedovolí zpochybnit zásluhy pana Emila Zátopka, paní Věry Čáslavské, ani nikoho z dalších vyznamenaných. Zatím posledním sportovcem, který se vyznamenáním může pyšnit, je žokej Josef Váňa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr dostane Medaili Za zásluhy

,,Prezident republiky uděluje Medaili Za zásluhy Josefu Váňovi, za zásluhy o stát v oblasti sportu. Josef Váňa je velkou osobností našeho dostihového sportu,“ pronesl před rokem kancléř prezidenta Václava Klause Jiří Weigel.

To zdůvodnění končilo slovy: ,, ... a stal se sportovní legednou.“ Jaromír Jágr je o dvacet let mladší. Ale dá se o něm tvrdit totéž. Řekl si to asi i prezident Václav Klaus. Vyvstává ale otázka: Proč zrovna letos by měl dostat Jaromír Jágr Medaili Za zásluhy?

Olympijské zlato má už z Nagana, titul mistr světa získal podruhé, se Stanley Cupem se radoval dvakrát už skoro před 20 lety! O tom, že je Jágr osobnost, není sporu. A přestože letos nebyl nejlepším hráčem šampionátu, zlato by bez něj Češi asi nezískali.

Zaloužil se o to asi i svým lehce vulgárním proslovem, který druhý den musel mírnit. Kritizoval totiž hráče, kteří z nejrůznějších důvodů odmítli na šampionát po náročné sezóně přijet.

,,Všichni, kteří odmítli a nejeli, jsou výborní kluci a hokejisti, ale byly tam důvody a problémy, kvůli kterým nejeli. Já chci kluky poprosit, aby se na ty důvody vykašlali a upřednostňovali reprezentaci,“ řekl po prohraném utkání s Norskem na adresu svých kamarádů a zkušených hokejistů Jaromír Jágr.

Jágrova chuť reprezentovat

,,Mysli si o trenérovi, co chceš, mně to je jedno, klidně ho za celý šampionát nepozdrav. Já chci, aby ti hokejisti přijeli a ukázali, že trenér udělal chybu. A potom budou všichni spokojení, protože trenér přijde a řekne: Děkuji, vyhrál jsi mi zápas a já se ti omlouvám, že jsem tě minule nevzal,“ prohlásil vahou své osobnosti - a teď nehraje roli to, že váží přes metrák - Jaromír Jágr.

Jeho slova mohou být inspirací vlastně všem. A jeho pokora a úcta k reprezentačnímu dresu zase každému sportovci.

,,Myslím, že by mělo jet dvacet nejlepších hokejistů z celé republiky. Pokud já budu mezi nimi a trenér mě bude chtít, tak pojedu,“ řekl k nominacím na šampionáty Jaromír Jágr. Zřejmě i díky tomuto postoji převezme z rukou prezidenta republiky Mediali Za zásluhy.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme