Jaromír Jágr pomohl dvěma body New Jersey k výhře, brankář Pavelec střídal

Hokejista Jaromír Jágr se dvěma body podílel na výhře New Jersey v utkání zámořské NHL proti Tampě. Devils i díky jeho dvěma přihrávkám zvítězili 3:0. Jednu asistenci si připsal Jágrův spoluhráč Marek Židlický. Nedařilo se naopak brankáři Winnipegu Ondřeji Pavelcovi, který po pěti inkasovaných gólech střídal. Jets nakonec prohráli s Dallasem 4:6.

Jaromír Jágr (uprostřed) se spoluhráči z New Jersey

Jaromír Jágr (uprostřed) se spoluhráči z New Jersey | Zdroj: ČTK

V zápase mezi New Jersey a hosty z Tampy čekali diváci na první branku až do 36. minuty, kdy poslal domácí tým do vedení Brunner. V poslední třetině pak přidal druhý gól litevský útočník Zubrus, kterému asistoval Jágr a při brance na končených 3:0 se k této dvojici připojil nahrávkou ještě Marek Židlický. Jaromír Jágr se tak dostal do čela kanadského bodování českých hráčů v této sezoně NHL.

Zkušený brankář New Jersey Martin Brodeur kryl všech 33 střel hostů a vychytal svoji 124. nulu v kariéře a v letošní sezoně třetí.

Nedařilo se naopak Ondřeji Pavelcovi, který dostal v brance Winnipegu 5 gólů z 24 střel a do třetí třetiny už nenastoupil. Jets nakonec podlehli Dallasu 4:6.

Výsledky NHL
Buffalo - Calgary 1:2 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 46. Moulson - 49. Byron, 61. Stajan
Střely na branku: 27:26

Ottawa - Los Angeles 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)
Branky: 34. Corvo, 45. Karlsson - 13. a 57. Kopitar, 1. King, 5. Carter, 54. Stoll
Střely na branku: 39:26

Winnipeg - Dallas 4:6 (1:2, 2:3, 1:1)
Branky: 33. a 35. Wheeler, 11. Halischuk (Frolík), 59. O. Jokinen - 8. a 39. Seguin, 34. a 38. Jamie Benn, 15. Ničuškin, 43. Sceviour
Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 40 minut, z 24 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 79,2 procenta
Střely na branku: 38:32

Toronto - Chicago 7:3 (1:1, 4:1, 2:1)
Branky: 8. a 33. Holland, 38. a 41. Lupul, 21. D'Amigo, 35. Kuljomin, 49. Kessel - 17. a 34. P. Kane, 48. Saad
Střely na branku: 32:28

Detroit - Pittsburgh 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Kronwall - 10. a 55. Crosby, 13. Malkin, 40. Määttä
Střely na branku: 29:25

Vancouver - Boston 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 17. Hansen, 26. Booth, 29. Higgins, 42. Weber, 45. H. Sedin, 51. Tanev - 25. a 57. R. Smith
Střely na branku: 30:41

NY Islanders - Montreal 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branka: 62. Pacioretty
Střely na branku: 21:25

Columbus - St. Louis 3:4 v prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. Anisimov, 12. Tjutin, 14. Johansen - 5. a 29. Tarasenko, 54. Stewart, 61. Backes
Střely na branku: 33:31

Nashville - San Jose 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 17. Nystrom, 39. Josi, 58. Stalberg - 48. Boyle, 60. Marleau
Střely na branku: 23:38

Phoenix - Carolina 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 7. Bissonnette - 29. Gerbe, 44. Skinner, 60. E. Staal
Střely na branku: 38:33

Colorado - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)