Jaromír Jágr se díky gólu proti Bostonu dotáhl na 6. místo v historické tabulce střelců NHL

Jaromír Jágr se v historické tabulce střelců NHL dotáhl na šestého Kanaďana Mike Gartnera. Oba už v soutěži vstřelili 708 gólů. Jágrovi k tomu pomohla branka v nočním utkání mezi Bostonem a New Jersey.

Jaromír Jágr bojuje o puk s Patricem Bergeronem

Jaromír Jágr bojuje o puk s Patricem Bergeronem | Zdroj: Reuters

Český útočník srovnával na 2:2. Devils ale nakonec prohráli na ledě Bruins 2:4. Domácí nastoupili bez zraněného Davida Krejčího, ale na Jágrův gól dokázali zareagovat ještě na konci druhé třetiny. Ve třetí části už branka nepadla.

Ve druhém nočním duelu porazila Carolina na domácím ledě Calgary 4:1. Flames sice od 14. minuty vedli, ale domácí nakonec skóre otočili.

Výsledky NHL:
Boston - New Jersey 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 11. Söderberg, 18. Bergeron, 39. Griffith, 40. R. Smith - 2. Zajac, 33. Jágr
Střely na branku: 23:28
Diváci: 17 565
Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. R. Smith, 3. Griffith (všichni Boston)

Carolina - Calgary 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 18. Boychuk, 25. Faulk, 33. Skinner, 50. Gleason - 14. D. Jones
Střely na branku: 31:23