Jaromír Jágr v NHL znovu zářil, třemi body přispěl k debaklu Detroitu

Další metu překonal dnes v noci Jaromír Jágr, když si připsal již 1100 asistencí v NHL. Navrch přidal i gólovou střelu a přispěl tak k vysoké výhře Floridy. Gólem se prezentoval po delší době i Aleš Hemský na ledě Colorada. Jakub Voráček v dresu Philadelphie zaznamenal dvě nahrávky.

Jaromír Jágr v nočním zápase proti Detroitu

Jaromír Jágr v nočním zápase proti Detroitu | Zdroj: Reuters

Florida přivítala na svém ledě Detroit. Již zahajovací třetina naznačila další vývoj zápasu. Floridští Panteři do jedenácté minuty vstřelili tři branky a na dvou z nich se nahrávkou podílela česká legenda Jaromír Jágr.

Překonal tak hranici jedenácti set nahrávek v kanadskoamerické soutěži. Ve třetí třetině přidal ještě gól z přesilové hry a Florida porazila Detroit vysoko 6:3. V brance Red Wings dostal před Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard.

Philadelphia si vyšlápla v Nashvillu na tamní Predators a byl u toho i nejlepší Čech letošní sezony Jakub Voráček. V nedávném dějišti Utkání hvězd kladenský odchovanec dvakrát nabíjel kapitánu Girouxovi a Flyers si odvezli vysokou výhru 6:3.

Přesilovkový gól Jaromíra Jágra:

Aleš Hemský se brankou podílel na výhře Dallasu v Coloradu. Hemský ve druhé třetině vyrovnával na průběžných 2:2. Oba týmy vstřelili ještě po jedné brance a zápas dospěl do prodloužení. To rozhodl po pětatřiceti vteřinách obránce Dallasu John Klingberg.

I zápas mezi Arizonou a Chicagem skončil po základní hrací době remízou a muselo ho rozhodnout až prodloužení. V něm uspěli obhájci titulu z Chicaga, v jejichž dresu jednou přesně mířil obránce Michal Rozsíval. Na straně domácích přihrával na první gól Martin Hanzal.

New York Islanders zavítal na led aktuálně nejlepší týmu celé soutěže Washingtonu. Ani asistence Marka Židlického nepomohla hostům k vítězství. Kapitán domácích ruský sniper Alexander Ovečkin rozhodl dvě minuty před koncem o výhře 3:2.

Výsledky NHL:

Buffalo - Boston 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 12. E. Kane, 21. Reinhart - 22. a rozhodující sam. nájezd Spooner, 43. Marchand. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.845. Hvězdy zápasu: 1. Spooner (Boston), 2. E. Kane, 3. Ch. Johnson (oba Buffalo).

NY Rangers - Minnesota 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 24. McDonagh, 25. J. T. Miller, 46. Brassard, 59. Kreider - 3. Carter, 8. Dumba. Střely na branku: 30:18. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller, 2. Brassard, 3. McDonagh (všichni Rangers).

Washington - NY Islanders 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Branky: 8. Oshie, 39. Burakovsky, 58. Ovečkin - 2. Grabovskij, 46. Bailey (Židlický). Střely na branku: 23:26. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Ovečkin, 3. Niskanen (všichni Washington).

Toronto - New Jersey 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 9. Matthias, 58. Bozak, rozhodující sam. nájezd Parenteau - 5. Josefson, 47. Schlemko. Střely na branku: 39:34. Diváci: 18.947. Hvězdy zápasu: 1. Bozak, 2. Parenteau (oba Toronto), 3. Schlemko (New Jersey).

Ottawa - Edmonton 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)
Branky: 15. Hoffman, 27. Stone - 6. a 12. Eberle, 5. Fayne, 33. Kassian, 43. Sekera, 45. Draisaitl, 57. Davidson. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.564. Hvězdy zápasu: 1. Eberle, 2. Korpikoski, 3. Draisaitl (všichni Edmonton).

St. Louis - San Jose 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 37. Bouwmeester - 24. Donskoi, 28. J. Thornton, 57. Nieto. Střely na branku: 27:32. Diváci: 18.803. Hvězdy zápasu: 1. Pavelski (San Jose), 2. Bouwmeester (St. Louis), 3. J. Thornton (San Jose).

Nashville - Philadelphia 3:6 (0:2, 2:2, 1:2)
Branky: 25. Johansen, 37. Järnkrok, 51. S. Weber - 29. a 53. Simmonds, 37. a 54. Giroux (na obě Voráček), 14. Read, 16. B. Schenn. Střely na branku: 40:19. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Giroux, 2. Simmonds (oba Philadelphia), 3. Johansen (Nashville).

Florida - Detroit 6:3 (3:1, 1:1, 2:1)
Branky: 12. a 55. Trocheck (na první Jágr), 9. Pirri (Jágr), 11. Barkov, 37. MacKenzie, 44. Jágr - 20. a 22. Larkin, 53. Green. Střely na branku: 33:39. Diváci: 16.991. Hvězdy zápasu: 1. Jágr, 2. Pirri, 3. Trocheck (všichni Florida).

Colorado - Dallas 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 3. Comeau, 6. Holden, 38. Söderberg - 2. Spezza, 36. Hemský, 52. Demers, 61. Klingberg. Střely na branku: 24:44. Diváci: 14.351. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (Dallas), 2. Söderberg, 3. Comeau (oba Colorado).

Arizona - Chicago 4:5 v prodl. (1:0, 2:3, 1:1 - 0:1)
Branky: 18. Ekman-Larsson (Hanzal), 33. Boedker, 33. Martinook, 52. Doan - 25. a 65. Toews, 23. Hossa, 35. P. Kane, 48. Rozsíval. Střely na branku: 28:40. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Ekman-Larsson (Arizona), 2. Toews (Chicago), 3. Doan (Arizona).

Los Angeles - Anaheim 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Branky: 25. Toffoli, 60. Martinez - 9. Getzlaf, 14. Perron, 23. Garbutt, 30. Lindholm. Střely na branku: 25:24. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Getzlaf, 3. Lindholm (všichni Anaheim).

Vancouver - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. Vey - 50. Hartnell, rozhodující sam. nájezd Wennberg. Střely na branku: 38:28. Diváci: 18.199. Hvězdy zápasu: 1. Vey (Vancouver), 2. Korpisalo (Columbus), 3. R. Miller (Vancouver).

Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít