Jaromír Jágr zařídil výhru New Jersey nad Tampou Bay a přiblížil se rekordu

Jaromír Jágr dal v hokejové NHL už 119. vítězný gól v kariéře. Zařídil tak výhru New Jersey nad Tampou Bay 2:1 a novináři ho vyhlásili první hvězdou zápasu. Ve statistice vítězných branek se Jágr osamostatnil na druhém místě historických tabulek a už jen dvě vítězné trefy mu chybějí na prvního Gordieho Howa.

Jaromír Jágr se raduje se svými spoluhráči z New Jersey

Jaromír Jágr se raduje se svými spoluhráči z New Jersey | Zdroj: Reuters

Hokejisté New Jersey se po nepovedeném začátku sezony dostávají do slušné formy a v nočním zápase to odnesl druhý tým Atlantické divize – Tampa Bay. Domácí Devils se dostali do vedení na začátku druhé třetiny, když u úvodní branky zápasu asistoval Patrik Eliáš a za dalších devět minut skóroval Jaromír Jágr.

Pro legendu českého hokeje to byl nejen gól na 2:0, ale nakonec i jeho 119. vítězný gól v nejprestižnější hokejové soutěži světa. Za hosty už jen snížil Stamkos, a New Jersey tak doma vyhráli 2:1.

V úterním programu NHL skóroval také Milan Michálek, jeho Ottawa ale prohrála v Chicagu 5:6. Bod za přihrávku si připsal Tomáš Plekanec, a pomohl tak Montrealu k výhře 2:1 nad Dallasem.

Výsledky NHL

NY Islanders - NY Rangers 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 24. Clutterbuck, 40. Regin - 13. Kreider, 45. McDonagh, 54. Pouliot
Střely na branku: 24:24

Philadelphia - Anaheim 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: 4. Read, 17. Lecavalier - 42. a 56. Palmieri, 37. Cogliano
Střely na branku: 28:37

Montreal - Dallas 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 13. Bournival (Plekanec), 33. Bourque - 38. Eakin
Střely na branku: 24:27

New Jersey - Tampa Bay 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 22. Henrique (Eliáš), 31. Jágr - 36. Stamkos
Střely na branku: 22:17

Chicago - Ottawa 6:5 (1:1, 2:3, 3:1)
Branky: 35., 42. a 50. Toews, 7. a 55. Shaw, 28. Hossa - 19. M. Michálek, 27. Turris, 31. Corvo (M. Michálek), 32. Zibanejad, 55. Z. Smith
Střely na branku: 40:37

St. Louis - Winnipeg 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 7. Morrow, 45. Pietrangelo, 59. Steen - 12. Wheeler, 51. Little, Brankář Ondřej Pavelec z Winnipegu odchytal celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta
Střely na branku: 33:23

Edmonton - Toronto 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 2. a 29. Kessel, 22. Van Riemsdyk, 47. Kadri
Střely na branku: 43:26

Phoenix - Los Angeles 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: 39. Morris, 40. Doan, 46. Chipchura - 57. Stoll
Střely na branku: 33:42

Jaromír Jágr | Foto: Michal Jindra

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít