Jaškin poprvé bodoval, přihrál na dva góly St. Louis na ledě Winnipegu

Český hokejový útočník Dmitrij Jaškin poprvé bodoval v letošní sezoně NHL, když v nedělním zápase přispěl dvěma přihrávkami k výhře St. Louis 4:2 na ledě Winnipegu. V brance Jets dostal podruhé za sebou příležitost Ondřej Pavelec, který byl navzdory čtyřem inkasovaným gólům vyhlášen druhou hvězdou utkání.

Scottie Upshall (vpravo) slaví s Dmitrijem Jaškinem svůj gól ve druhé třetině zápasu proti Winnipegu | Foto: USA Today Sports | Zdroj: Reuters

Jaškin se podílel na prvních dvou gólech Blues. Ve 24. minutě zpětnou přihrávkou v útočném pásmu přenechal puk Vladimiru Tarasenkovi, který si najel do výhodné palebné pozice a přesnou střelou nad Pavelcovu lapačku otevřel skóre večera.

Ve 30. minutě se pak Jaškin blýskl, když si po své střele dojel pro odražený puk a žabičkou od zadního mantinelu předložil kotouč před prázdnou branku Scottiemu Upshallovi, který dostal hosty do vedení 2:1.

Domácím se ještě do druhé přestávky podařilo znovu vyrovnat, ve třetí třetině ale Blues potvrdili svou převahu a dvěma góly strhli vítězství na svou stranu. V 50. minutě se podruhé v utkání prosadil Tarasenko, když jeho střela z pravého kruhu pro vhazování proskotačila do sítě přes Pavelcovu vyrážečku, minutu před koncem pak Winnipeg dorazil čtvrtým gólem v přesilové hře Carl Gunnarsson.

Na pátý pokus se dočkali premiérového vítězství v sezoně New Jersey, kteří vyhráli 2:1 v prodloužení na ledě New Yorku Rangers. Rozhodující gól v Madison Square Garden vstřelil po třech minutách nastaveného času Lee Stempniak. Kouč Devils John Hynes tak oslavil první výhru ve své trenérské kariéře v NHL.

Poprvé v sezoně se z vítězství radovali také hokejisté Anaheimu, kteří v prvních čtyřech utkáních vstřelili jediný gól. Jejich střelecké probuzení odnesla Minnesota, kterou Kačeři zdolali 4:1.

Výsledky NHL:

NY Rangers - New Jersey 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 4. Stepan - 22. Henrique, 64. Stempniak. Střely na branku: 27:24. Diváci: 18 006. Hvězdy zápasu: 1. Stempniak, 2. Schneider (oba New Jersey), 3. Lundqvist (Rangers).

Winnipeg - St. Louis 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Branky: 25. Perreault, 33. Stafford - 24. a 50. Tarasenko (na první Jaškin), 30. Upshall (Jaškin), 59. Gunnarsson. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 41 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zákroků měl 90,2 procenta. Střely na branku: 29:41. Diváci: 15 294. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko (St. Louis), 2. Pavelec, 3. Stafford (oba Winnipeg).

Vancouver - Edmonton 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 16. Bartkowski - 4. Jakupov, 62. Korpikoski. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 261. Hvězdy zápasu: 1. Nilsson (Edmonton), 2. Bartkowski (Vancouver), 3. Korpikoski (Edmonton).

Anaheim - Minnesota 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 11. Fowler, 17. Rakell, 49. Santorelli, 59. Lindholm - 13. Niederreiter. Střely na branku: 22:35. Diváci: 16 784. Hvězdy zápasu: 1. Rakell, 2. Chudobin, 3. Fowler (všichni Anaheim).

Los Angeles - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 14. Gáborík, 37. Toffoli - 36. Duchene. Střely na branku: 40:23. Diváci: 18 230. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. Kopitar, 3. McNabb (všichni Los Angeles).