Jaškin skóroval v NHL podruhé v řadě, trefili se i Hejda s Frolíkem

Hokejista Dmitrij Jaškin se v NHL zapsal ve druhém utkání za sebou mezi střelce. Český útočník pomohl svou osmou trefou v sezoně St. Louis k výhře 6:3 na ledě Tampy Bay. Ve čtvrtečních zápasech skórovali ještě Jan Hejda s Michaelem Frolíkem, kteří pouze zmírnili porážky Colorada, resp. Winnipegu.

Útočník St. Louis Dmitrij Jaškin překonává gólmana Tampy Bay Bena Bishopa

Útočník St. Louis Dmitrij Jaškin překonává gólmana Tampy Bay Bena Bishopa | Zdroj: ČTK

V úterý dal Jaškin vítězný gól v duelu s Arizonou, tentokrát se prosadil už v úvodu utkání. V čase 4:47 zvyšoval na 2:0 pro Blues.

Jednadvacetiletý křídelník dostal na modré čáře mezi obránci přesnou přihrávku od spoluhráče Alexandera Steena a samostatný nájezd proměnil střelou mezi betony gólmana Bena Bishopa. Syn někdejšího obránce Vsetína Alexeje Jaškina se trefil počtvrté z posledních sedmi duelů.

Ve druhé třetině hosté navýšili svůj náskok až na 5:1, Tampa dokázala skóre už pouze zkorigovat.

Hejdův gól na body nestačil

První gól v sezoně si připsal obránce Colorada Jan Hejda. Mistr světa z roku 2005 vyrovnal v 51. minutě v duelu s Rangers na 3:3, ovšem svému týmu k bodům stejně nepomohl. Celek z New Yorku následně během sedmi minut dal tři branky a vyhrál 6:3.

Frolík se prosadil po devítizápasovém střeleckém půstu. Šestadvacetiletý útočník byl jediným střelcem Winnipegu při prohře 1:3 v Nashvillu, když ve 12. minutě při přesilovce svým jedenáctým gólem vyrovnával na 1:1.

Celý zápas v dresu hostujících Jets odchytal Ondřej Pavelec, jenž inkasoval třikrát z 26 střel.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Toronto 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Branky: 2. a 33. Lee, 5. Cizikas - 22. Panik, 25. T. Smith. Střely na branku: 41:34. Diváci: 15 388. Hvězdy utkání: 1. Lee, 2. Cizikas (oba Islanders), 3. T. Smith (Toronto).

Carolina - Anaheim 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 30. Skinner - 35. Beauchemin, 38. Beleskey. Střely na branku: 36:17. Diváci: 11 991. Hvězdy utkání: 1. Gibson, 2. Beleskey (oba Anaheim), 3. Skinner (Carolina).

Montreal - Edmonton 3:4 v prodl. (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky: 17. Thomas, 22. Galchenyuk (Plekanec), 50. Pacioretty - 35. a 60. Nugent-Hopkins, 25. Hendricks, 62. Lander. Střely na branku: 26:38. Diváci: 21 286. Hvězdy utkání: 1. Nugent-Hopkins (Edmonton), 2. Tokarski (Montreal), 3. Lander (Edmonton).

Ottawa - Pittsburgh 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 0:1, 4:1 - 0:0)
Branky: 46. Zibanejad, 50. Hoffman, 56. Stone, 57. Turris - 10. a 55. Crosby, 2. Letang, 34. Malkin, rozh. nájezd Perron. Střely na branku: 33:29. Diváci: 18 826. Hvězdy utkání: 1. Perron (Pittsburgh), 2. Ryan, 3. Turris (oba Ottawa).

Nashville - Winnipeg 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. Weber, 24. Forsberg, 57. Neal - 12. Frolík. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 26 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 88,5 procenta. Střely na branku: 26:33. Diváci: 16 135. Hvězdy utkání: 1. Rinne, 2. Forsberg, 3. Weber (všichni Nashville).

Minnesota - Florida 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 5. Pominville, 27. Parise - 30. Bjugstad. Střely na branku: 23:27. Diváci: 19 055. Hvězdy utkání: 1. M. Koivu, 2. Dubnyk, 3. Parise (všichni Minnesota).

Colorado - NY Rangers 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky: 33. Landeskog, 47. Iginla, 51. Hejda - 17. Boyle, 22. Hayes, 37. Zuccarello, 53. Hagelin, 56. Nash, 59. McDonagh. Střely na branku: 29:31. Diváci: 17 378. Hvězdy utkání: 1. Hayes, 2. Nash (oba Rangers), 3. Iginla (Colorado).

Tampa Bay - St. Louis 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky: 29. Johnson, 38. Connolly, 47. Stamkos - 2. Oshie, 5. Jaškin, 33. Steen, 35. Backes, 36. Stastny, 59. Tarasenko. Střely na branku: 29:44. Diváci: 18 926. Hvězdy utkání: 1. Steen, 2. Backes, 3. Oshie (všichni St. Louis).

Los Angeles - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
Branky: 4., 40. a 49. Toffoli, 41. King, 47. Nolan - 24. a 53. Raymond, 24. Jones. Střely na branku: 45:18. Diváci: 18 230. Hvězdy utkání: 1. Toffoli, 2. Carter, 3. Doughty (všichni Los Angeles).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít