Je dobré, že jsme je v Brně porazili, říká před Finskem brankář Pavelec

Hokejisté České republiky a Finska se dobře znají. Poslední vzájemný duel odehráli těsně před slovenským světovým šampionátem na turnaji Euro Hockey Hockey v Brně a úspěch slavili svěřenci trenéra Hadamczika. A výhru by chtěli zopakovat i teď v souboji o vítězství v základní skupině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Pavelec právě dostává gól od Aaltonena. Další už nedostal a Češi vyhráli 2:1 | Zdroj: ČTK

Čeští hokejisté zvládli vstup do šampionátu, na svém kontu mají dvě výhry důležité pro psychiku a sebevědomí. To byl ovšem pouze začátek. Přichází Finsko, jeden z favoritů mistrovství světa. Soupeř, přes kterého před rokem vedla v Německu cesta do semifinále. Češi zvítězili 2:1 po samostatných nájezdech, ten rozhodující proměnil Jan Marek.

„Musím říct, že jsem si tady na to ještě nevzpomněl. Je dobře, že máme dobrý vstup do turnaje a jenom v tom pokračovat,“ přál by si centr třetí útočné formace. Vnímá vůbec tlak? Po loňském triumfu fanoušci očekávají další atak nejvyšších příček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je dobré, že jsme je v Brně porazili, říká před Finskem brankář Pavelec

„Samozřejmě že ano. Ale na druhou stranu víme, že je tady hodně týmu, které chtějí hrát o medaile. Všichni víme, jak je to hrozně vyrovnané, že to není jako dřív, že je hrozně těžké hrát s Dány, Nory s Němci. Prostě je to strašně vyrovnané,“ uvědomuje si Jan Marek.

Jedním z aspirantů na medaili jsou bezesporu hokejisté Finska, pro Čechy tradiční soupeř. Během sezóny se oba celky potkaly čtyřikrát. Mohou se ještě vůbec něčím překvapit? I když samozřejmě na šampionátu doznávají sestavy výrazných změn v porovnání s Euro Hockey Tour.

„Jsou tam hráči, kteří jsou z NHL, kteří toho mnoho umí. My máme samozřejmě také jiné mužstvo. Ale myslím, že Finsko hraje stejným systémem jako v Euro Hockey Tour, moc se to nemění. Musíme si dát pozor na jejich založení, na obranu středního pásma,“ prozradil silné stránky finského výběru asistent trenéra Josef Paleček.

Češi se znovu mohou těšit na domácí prostředí, kterému ovšem nesmí podlehnout. „Od toho bychom tam měli být my, abychom hráče trochu usměrnili. Myslím, že pro hráče je to hodně příjemné, hodně je to povzbudí, protože obecenstvo je perfektní a hráčům pomáhá,“ uvedl Paleček.

Navázat na výkon z Brna

Po výhře 6:0 nad Dánskem nemají trenéři důvod měnit vítěznou sestavu. Do hry tak zasáhne znovu šest obránců a čtyři kompletní útočné formace, navíc bude připraven Petr Průcha. V brance má prakticky předplacené místo Ondřej Pavelec.

Jak česká brankářská jednička tuší, večerní zápas, to bude jiná káva než souboje s Lotyšskem a Dánskem. „Co jsme hráli s Lotyši a Dány, ty ‘outsideři‘ to jakoby betonují. A teď Finové budou hrát hokej. Věřím tomu, že se na ně připravíme a zvládneme to.“

Recept na úspěch mohou hokejisté hledat v zápase Českých hokejových her. V Brně zvítězili 2:1. „Je dobré, že jsme s nimi hráli v Brně a dokázali je porazit. Myslím, že v Brně jsme k tomu přistoupili zodpovědně a zaslouženě je porazili. A když to předvedeme znovu tady, tak máme šanci na úspěch,“ doufá Ondřej Pavelec.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme