Je smutné, co se za mořem děje, leze Harmlíkovi výluka v NHL na nervy

Olympijský vítěz z Nagana Roman Hamrlík tráví neplánované volno v České republice a zvažuje, zda se po sedmi letech opět objeví v domácí hokejové extralize. Naposledy v ní hrál obránce, který v NHL nastoupil téměř ke 14ti stovkám zápasů, za svůj rodný Zlín a tehdy mu pomohl ke stříbru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 1. zápas, HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 10. března v Plzni. Plzeňský útočník Ondřej Kratěna střílí gól zlínskému brankáři Jakubu Sedláčkovi | Zdroj: ČTK

„NHL bohužel nezačalo, takže jsem se rozhodl, že se vrátím a udělám si tu nějaký pěkný čas s dcerou, která bydlí v Praze, a podívám se za rodinou na Moravu. Ani jsem neuvažoval, že bych hrál, ale když vidím, jak brácha hraje, docela mě to láká. To, co se děje s NHL, je dost frustrující, tak uvidíme, co se stane v nadcházejících týdnech,“ prozradil Roman Hamrlík, který je v kontaktu se Zlínem.

Vzhledem k tomu, že bydlí v Praze, pro něj ale není snadné, rychle se pro návrat rozhodnout. Navíc má obavy ze zranění i širokého hřiště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Hamrlík by byl rád, kdyby NHL začla, i kvůli svému věku

„Chtěl bych to ještě rok zkusit v NHL, ale je to o zdraví – kdyby se mi teď něco přihodilo, pak už bych v NHL nepodepsal smlouvu. Je rozdíl hrát tam a tady, tady je obrovské kluziště. Když byla stávka v roce 2004, měl jsem s tím tady problémy, na všechno je hodně času a systém je jiný. V Americe je hokej tvrdší, musíme přemýšlet rychle, to mi vyhovuje, zvykl jsem si,“ vysvětluje Hamrlík.

„Existuje spousta skvělých hráčů, kteří přijdou do Ameriky a nemůžou tam hrát, ale platí to i obráceně – jsou skvělí hráči v Americe, pak přijdou sem a mají problém. Ale třeba na konci sezony bych popřemýšlel, že bych si tu s bráchou zahrál posledních pět nebo deset zápasů,“ láká taková možnost olympijského vítěze.

V NHL patří ještě tento rok Washingtonu, rád by ale po sezoně v nejslavnější lize zůstal a podepsal smlouvu v týmu, který bude mít šanci na Stanley Cup. Ten totiž ještě nikdy nevyhrál.

„Kdybych si mohl přát, tak jít do nějakého týmu, který bude mít šanci vyhrát Stanley Cup, ale na to se tam nikdo nedívá, je to prostě byznys. Některé týmy mají hráče zkušenější, starší, ale je tam hodně mladých a je těžké se tam prosadit a obecně dostat šanci,“ říká Hamrlík, který v osmatřiceti letech snáší už výluku než mladší hráči.

„Když se nebude hrát vůbec, my starší to pocítíme víc než mladší kluci, ale doplatíme na to všichni. Ztratíme rok hraní a peníze, které si zasloužíme. Je smutné, co se tam děje, že se z roku 2004 nepoučili a za osm let už hrozí druhá taková stávka.“

Podle Hamrlíka ale netratí jen hráči, ale také samotná nejprestižnější soutěž světa.

„Poslední měsíc je to už na hlavu a psychiku náročné, člověka už nebaví pořád chodit do posilovny nebo někde trénovat s klukama. Doufám, že udělají kompromis a začne se hrát, protože jestli ne, bude to velmi špatné pro hokejový byznys v Americe a Kanadě. Sedm let to šlo dobře, každý byl spokojený, ale pokud ztratíme rok, uškodí to i ekonomice.“

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme