Je to neskutečný pocit, nemám slov, zářila šestka draftu a hráč New Jersey Pavel Zacha

Hokejový útočník Pavel Zacha je po osmi letech prvním Čechem v elitní desítce draftu NHL. Jako šestého v pořadí si ho dnes v noci vybral celek New Jersey Devils. Třináctý pak přišel na řadu v 1. kole draftu český obránce Jakub Zbořil, který zamíří do Bostonu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Zacha si obléká dres New Jersey, kteří si ho vybrali v 1. kole draftu jako šestého v pořadí

Pavel Zacha si obléká dres New Jersey, kteří si ho vybrali v 1. kole draftu jako šestého v pořadí | Zdroj: Reuters

Pavel Zacha dnes vyrovnal šesté místo v roce 2005 draftovaného Milan Michálka a překonal Jakuba Voráčka, na kterého v roce 2007 ukázala jako na sedmého v pořadí Philadelphia.

Krátce před druhou hodinou ranní českého času se Zachovo jméno ve floridské hale ozvalo z úst viceprezidenta NJ Devils - Davida Conteho.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejový útočník Pavel Zacha je po osmi letech prvním Čechem v elitní desítce draftu NHL. Jako šestého v pořadí si ho vybral celek New Jersey Devils

Devils už před samotným draftem avizovali, že budou v prvním kole stát o tvořivého centra. A právě tuhle vlastnost společně s dobrou postavou a ofenzivními dovednostmi si u Zachy cenní skauti nejvíc.

Svůj talent tak 191 centimetrů vysoký a takřka sto kilo vážící Zacha bude moci rozvíjet po boku například krajana Patrika Eliáše. Navíc v týmu, který prochází generační obměnou a má tak velkou šanci probojovat se do sestavy hned v premiérové sezoně.

„Bavili jsme se s Patrikem Štefanem, mým agentem, že by pro mě bylo super jít do New Jersey. Mají starý hráče, starý útočníky a měl bych větší šanci se prosadit v týmu. Pro mě jako pro mladého hráče by to byl dobrý krok. Teď jsem draftovaný a je to neskutečný pocit, ani nemám slova,“ říkal Pavel Zacha ihned po draftu v rozhovoru se spolupracovníkem českého rozhlasu Mariánem Hajdou.

Zacha, ale nebyl jediným Čechem vybraným v prvním kole. Kromě bývalého útočníka Sarnie se mezi elitní třicítku vešel ještě jeden český mládežnický reprezentant - obránce s ofenzivními choutky Jakub Zbořil.

Ze třináctého místa si jeho služby zajistil Boston. Ve zbylých šesti kolech jsou ale ve hře ještě další Češi. Jestli na někoho z nich ještě kluby NHL ukážou, bude jasno po 16 hodině.

Jakub Kanta, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme