Jediný gól rozhodl pražské hokejové derby

Rozhodne-li o vítězi hokejového utkání jediný gól, věci neznalý fanoušek asi uznale pokyvuje hlavou nad výkony obou brankářů, kteří nejspíš museli být hrdiny zápasu. Včerejší extraligové derby, ve kterém Slavia překvapivě udolala Spartu, patřilo ovšem do jiné kategorie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Bednář slaví vítězný gól proti Spartě | Zdroj: ČTK

„Předbrankový prostor měli skvěle pokrytý. My měli převahu, ale žádné šance,“ vysekl poklonu slávistické defenzívě Adam Polášek, v této sezóně zatím nejproduktivnější hráč Sparty.

Autor veledůležitého gólu ze 60. minuty Jaroslav Bednář po utkání nezkoušel pochválit sám sebe, ale zato - podle svého dobrého zvyku - ukázal na brankáře Furcha: „Všichni víme, že je klíčem k úspěchu, který nám získal tři body.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Na utkání Sparty se Slavií byl Aleš Procházka

A co na to slávistický gólman Dominik Furch? Namísto toho, aby se hrdě bušil do hrudi, nezapomněl pochválit spoluhráče. „Cítím, že ten náš tým hraje důsledněji, hlavně díky zápasu s Litvínovem,“ prohlásil.

Gólman Sparty Rastislav Staňa mohl svému protějšku závidět nejen získané tři body, ale také to, že včera byl o poznání častěji v permanenci.

„Dominik měl víc práce, chytalo se mu líp. Na mě šla ve druhé třetině snad jen jedna střela, ale musel jsem se udržet v zápase a věřit ve vítězství.“

Jenomže tato víra ve vítězství byla co chvíli nahlodávána pohledem na marné střelecké snažení spoluhráčů. A nakonec mohl sparťanský brankář jen smutně prohlásit, že jeho tým nemá ani bod.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme