Jednání o skončení výluky v NHL se táhnou, Jágr ale neztrácí víru

Jednání mezi vedení NHL a hráčskou asociací se přiostřují. Včera předložil komisionář NHL Gary Bettman návrh nové kolektivní smlouvy. Ten ale výkonný ředitel hráčských odborů Donald Fehr shodil ze stolu. Start zámořské soutěže je tak stále v nedohlednu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr z Kladna (vlevo) se raduje z gólu. Vpravo jeho spoluhráč Jiří Tlustý | Zdroj: ČTK

„Věřím, že se nějakým způsobem domluví, ale záleží na tom, jak rychle. Může to trvat týden nebo měsíc, ale myslím, že je to teď dobrá výchozí pozice k tomu, aby se nějakým způsobem domluvili,“ předpovídá Jaromír Jágr, který během výluky NHL plní stadiony v české extralize.

Nejúspěšnější Evropan v historii zámořské soutěže pozorně sleduje vývoj vyjednávání. Sám by byl nejradši, aby už v dresu Dallasu bavil diváky v zámoří, ale je mu jasné, že nelze nic urychlit.

„Mám tak rok, možná dva, pokud se mi bude dařit. Jde tam ale spíš o budoucnost ligy, aby fungovala a vydělávala. Tak, jak to bylo nastavené doteď, to bylo dobré, jenomže hokej není jen sport, je to i byznys, a když majitelé cítí, že by mohli vydělat víc, snaží se toho využít. Hráči se tomu zase brání, ale liga šla za posledních šest let nahoru, popularitou i penězi.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr věří, že alespoň zkrácená sezona NHL se nakonec odehraje

Právě proto, že liga vydělává čím dál víc peněz, mimochodem v minulé sezoně činil zisk přes tři miliardy dolarů, budou jednání ještě hodně dlouhá. Možná podobná těm, která se vedla v roce 2004. Tehdy také přišlo vedení soutěže s návrhem, který se podle médií nedal odmítnout, přesto se nakonec obě strany nedohodly a byl zrušen celý ročník NHL. Podle Jágra je ale letos situace přece jen jiná.

„Myslím, že to nebylo tak mediálně otevřené, jako to je teď. Byl to spíš boj dvou lidí než dvou skupin, ani jeden z nich nechtěl vypadat tak, že prohrál. Teď je to jiné v tom, že náš zástupce poslouchá názory a přání hráčů, to samé dělá i Bettman. Proto je větší šance, že se dohodnou, když se hádají dva lidé s obrovským egem, prohrají vlastně všichni,“ uvědomuje si Jaromír Jágr.

Jediným vítězem tak alespoň na čas zůstávají fanoušci české extraligy, kteří mohou sledovat umění těch nejlepších na vlastní oči. Jak dlouho ještě? To je otázka, na kterou nezná odpověď nikdo.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme