Jedním z favoritů ankety Zlatá hokejka je plzeňský kapitán Martin Straka

Konkurovat v tradiční anketě o Zlatou hokejku hráčům ze zámořské NHL, případně z ruské Kontinentální ligy, to se povede hokejistům působícím v nejvyšší české soutěži opravdu jen výjimečně. Ale při hodnocení končící sezony měli tu čest dostat se mezi desítku nominovaných finalistů hned dva extraligoví borci - třinecký střelec Martin Růžička a také kapitán mistrovské Plzně Martin Straka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Straka | Zdroj: ČTK

„On tomu dává sto deset procent. Prostě žije hokejem, je nádherné být součástí jeho klubu a mít šanci bojovat po jeho boku. Není to jen vynikající hokejista, ale i vynikající člověk,“ prohlásil nedávno zkušený obránce Jaroslav Modrý, kterého právě osobnost Martina Straky přiměla k tomu, aby svoji hráčskou kariéru zakončil v dresu Plzně.

Těch, kteří neváhali vyseknout poklonu na adresu majitele klubu, generálního manažera a zároveň i kapitána týmu, by se našlo daleko víc. A dvojnásob to platilo po letošním finále play-off.

Přehrát

00:00 / 00:00

V sobotu poznáme letošního vítěze ankety Zlatá hokejka, mezi favority patří Martin Straka

„Play-off vyvrcholilo způsobem řekněme pohádkovým pro Plzeň a pro osobnost extraligy Martina Straku. Koncentrace pozornosti byla vedena směrem k němu, což způsobilo i to, že rozhodl ve druhém prodloužení v sedmém zápase,“ meditoval ředitel extraligy Josef Řezníček nad otázkou, který z hokejistů působících v nejvyšší domácí soutěži má šanci objevit se v anketě o Zlatou hokejku mezi deseti finalisty.

Před rokem se sice Martin Straka do desítky nejlepších nevešel, ale v období 2009 až 2011 nechyběl mezi českou hokejovou elitou ani jednou. Pravdou ale je, že pár minut poté, co pomohl naplnit plzeňský sen o zisku domácího titulu, přemýšlel o docela jiných věcech.

„Měsíc a půl jsem nic nedělal a dal jsem všechno hokeji, takže mě teď čeká spousta práce…“

Zpět k práci

A jak potvrdili plzeňští spoluhráči, Martin Straka byl tím prvním, kdo uťal oslavy titulu a ponořil se do práce - pamětliv toho, že soupeři budou napříště ostražitější než kdy předtím.

„Počítáme s tím, víme, že ta utkání budou těžká. Je jen na nás, jak se k tomu postavíme. Snažíme se dělat všechno jako vloni a doufám, že budeme úspěšní,“ říká muž, který se kromě jiného může pochlubit zlatou olympijskou medailí z Nagana, mnohaletým účinkováním v NHL, ale třeba i tím, že po svém návratu ze zámoří pomohl zachránit plzeňský hokej.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme