Jihlavský fanoušek napadl hráče soupeře, klub zaplatí 80 tisíc

Hokejová Jihlava dostala pokutu 80 tisíc korun. Prvoligový klub tak musí zaplatit za fanouška, který při čtvrtém semifinálovém duelu napadl chomutovského hráče Štěpána Hřebejka. I ten si ale odnesl ze zasedání disciplinární komise trest. Kvůli faulu kolenem přijde o dva barážové zápasy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horácký zimní stadion v Jihlavě | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

„Věděl jsem, že puk je po zpracování těžký, tak jsem se snažil hrát tělem. Podle mě jsem ho ani netrefil, protihráč mi padnul pod nohy a já narazil do mantinelu. Vůbec si nemyslím, že bych tam nechal koleno,“ hájí se Štěpán Hřebejk.

Ve druhé třetině sobotního duelu byl vyloučen do konce utkání za zákrok na jihlavského Marka Melenovského. Pak ale přišlo něco nečekaného - při odchodu do kabin přiběhl k chomutovskému hráči jeden z rozzlobených domácích fanoušků a udeřil ho pěstí do hlavy, naštěstí trefil jen helmu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O výroku disciplinární komise hokejového svazu informuje reportér ČRo Jakub Marek

Incident samozřejmě musel před disciplinární komisi hokejového svazu. „DK vše posoudila a uložila za nedostatky pořadatelské služby klubu HC Dukla Jihlava finanční pokutu 80 tisíc korun,“ oznámil verdikt tiskový mluvčí hokejového Svazu Zdeněk Zikmund.

Pokuta 80 tisíc korun je v horní hranici sazby, kterou umožňuje disciplinární řád v podobných případech uložit. Pokud totiž nemá incident žádné závažnější následky, může udělit pokutu až 40 % z maximální částky 200 tisíc korun.

„Pokud by došlo ke zranění, jiným škodám nebo by bylo utkání předčasně ukončeno. Pak by mohla disciplinární komise uložit pokutu až 200 tisíc korun nebo uzavřít stadion až na deset utkání,“ nastínil mluvčí svazu případné další sankce.

Hokejisté Budějovic chtěli slavit postup doma, Třebíči chyběli klíčoví hráči

Číst článek

Pro jihlavský klub nejde o první problém s fanoušky v sezoně. „Dukla Jihlava byla za chování diváků už jednou potrestána, ale to byl méně závažný případ, nějaké polití pivem. Možná by stálo za zvážení jiné řešení odchodu hráčů do šaten, jinak může být riziko něčeho podobného,“ vysvětluje.

Komise zároveň potrestala i Štěpána Hřebejka „Nenastoupil už ve včerejším utkání, měl automaticky zastavenou činnost. Za faul kolenem mu komise uložila trest do 28. března, na první dvě utkání baráže,“ dodává tiskový mluvčí hokejového Svazu Zdeněk Zikmund.

Jakub Marek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme