Jiří Tlustý zařídil v NHL výhru Caroliny, Jágr překonal Mrázka

Útočník Caroliny Huricanes Jiří Tlustý se stal první hvězdou zápasu svého týmu na ledě Pittsburghu, když se na výhře 4:2 podílel dvěma góly a jednou asistencí. Jaromír Jágr dorazil do branky Petra Mrázka svůj 709. Gól v soutěži. Poprvé v sezoně se prosadil Aleš Hemský z Dallasu.

Útočník Caroliny Jiří Tlustý (vlevo) vstřelil Pittsburghu dva góly

Útočník Caroliny Jiří Tlustý (vlevo) vstřelil Pittsburghu dva góly | Zdroj: Reuters

Skóre utkání v Pittsburghu otevřel Jiří Tlustý v šestnácté minutě zápasu. Jeho střela z ostrého úhlu propadla s pomocí teče obránce za záda gólmana Fleuryho. V úvodu druhé třetiny navíc český útočník s číslem 19 vybojoval puk pro spoluhráče Patricka Dwyera, který zařídil vedení Caroliny 2:1.

Svou druhou branku v zápase vstřelil rodák ze Slaného 13 sekund před koncem do prázdné branky Penguins a potvrdil tak vítězství svého týmu 4:2. V sezoně vstřelil už 10 gólů a v tabulce českých střelců v soutěži se dotáhl na Jiřího Hudlera s Radimem Vrbatou.

Jágr útočí na 5. místo historických statistik

Do branky Detroitu se podruhé v sezoně postavil Petr Mrázek, ale nezažil povedený vstup do utkání s New Jersey. Po dvou minutách ho nepříjemně trefila střela Andyho Greena a Jaromír Jágr svým 709. gólem v základní části NHL poslal Devils do vedení.

V šestnácté minutě zvyšoval Peter Harrold po Jágrově asistenci už na 3:1 a v úvodu druhé části Mrázek dostal čtvrtý gól od Cammalleriho. Ani tříbrankové vedení ale New Jersey nestačilo. Hráči Red Wings dokázali vyrovnat a v samostatných nájezdech rozhodl o jejich výhře 5:4 Nyquist.

Petr Mrázek si tak připsal vítězství i při druhém letošním startu, pomohlo mu k tomu 21 zákroků z pětadvaceti střel. Jaromír Jágr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. V historických statistikách ztrácí jediný bod na Marcela Dionneho, pátého nejproduktivnějšího hráče všech dob.

Poprvé v sezoně se prosadil útočník Dallasu Aleš Hemský. Hokejisté Stars sice prohrávali s Minnesotou už 0:3, právě gól českého útočníka po šikovnému uvolnění jim ale pomohl k vyrovnání manka. Dva body si přesto odváží hosté z Minnesoty, v prodloužení rozhodl Marco Scandella o jejich výhře 5:4.

Výsledky NHL:
Philadelphia - NY Rangers 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 7. Boyle, 25. St. Louis, 46. Rick Nash. Střely na branku: 26:24. Diváci: 19.969. Hvězdy zápasu: 1. St. Louis, 2. Stepan, 3. Talbot (všichni Rangers).

Anaheim - Chicago 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Lindholm - 31. a 59. P. Kane, 8. B. Richards, 14. Shaw. Střely na branku: 24:38. Diváci: 17.355. Hvězdy zápasu: 1. Keith (Chicago), 2. Andersen (Anaheim), 3. B. Richards (Chicago).

Washington - NY Islanders 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Branky: 12. Burakovsky, 19. Johansson, 30. Ovečkin, 46. Kuzněcov, 59. Ward - 19. Tavares, 20. Lee. Střely na branku: 27:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Niskanen, 2. Johansson, 3. Holtby (všichni Washington).

Boston - Winnipeg 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Lucic, 64. Hamilton - 17. Byfuglien. Střely na branku: 38:36. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton, 2. Rask (oba Boston), 3. Hutchinson (Winnipeg).

Buffalo - Montreal 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 4. Ennis, 59. Moulson - 42. Parenteau (Sekáč). Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Enroth, 2. Ennis, 3. Moulson (všichni Buffalo).

New Jersey - Detroit 4:5 po sam. nájezdech (3:1, 1:2, 0:1 - 0:0)
Branky: 14. a 21. Cammalleri (na první Židlický), 3. Jágr, 16. Harrold (Jágr) - 4. Sheahan, 22. Ouellet, 33. Abdelkader, 51. Miller, rozhodující sam. nájezd Nyquist. Střely na branku: 25:32. Brankář Petr Mrázek odchytal za Detroit celé utkání, inkasoval čtyři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Diváci: 16.592. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri (New Jersey), 2. Miller (Detroit), 3. Jágr (New Jersey).

Pittsburgh - Carolina 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Branky: 17. Letang, 36. Hörnqvist - 16. a 60. Tlustý, 23. Dwyer (Tlustý), 44. Gerbe. Střely na branku: 22:35. Diváci: 18.665. Hvězdy zápasu: 1. Tlustý, 2. Gerbe (oba Carolina), 3. Crosby (Pittsburgh).

Columbus - Vancouver 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Branky: 36. Higgins, 41. H. Sedin (Vrbata), 52. Matthias, 55. Richardson, 58. Burrows. Střely na branku: 31:30. Diváci: 14.121. Hvězdy zápasu: 1. Miller, 2. Higgins, 3. Bonino (všichni Vancouver).

Florida - Ottawa 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 6. Olsen, 41. Bergenheim, 48. Hayes (Fleischmann) - 6. Neil, 23. Ceci. Střely na branku: 46:24. Diváci: 9758. Hvězdy zápasu: 1. Trocheck, 2. Montoya, 3. Hayes (všichni Florida).

St. Louis - Edmonton 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
Branky: 12. Oshie, 41. Shattenkirk, 53. Pietrangelo, 65. Tarasenko - 26. Perron, 37. Nikitin, 44. Arcobello. Střely na branku: 41:16. Diváci: 17.666. Hvězdy zápasu: 1. Oshie, 2. Pietrangelo (oba St. Louis), 3. Hall (Edmonton).

Dallas - Minnesota 4:5 v prodl. (0:2, 3:1, 1:1 - 0:1)
Branky: 37. Hemský, 39. Seguin, 40. Cole, 54. Goligoski - 9. Niederreiter, 18. Zucker, 32. Granlund, 59. Vanek, 63. Scandella. Střely na branku: 45:34. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Scandella, 2. Vanek (oba Minnesota), 3. Seguin (Dallas).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít