Josef Vašíček: Naštěstí všechno dopadlo dobře

Hokejisté České republiky vstoupili do moskevského Channel One Cupu výhrou. V Espoo zdolali domácí Finsko 3:2 po samostatných nájezdech. Vítězství si doslova protrpěl útočník Josef Vašíček. Sehrál totiž nejkratší utkání své kariéry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Josef Vašíček (vpravo) a Zbyněk Irgl během tréninku v O2 aréně | Zdroj: ČTK

Hrála se teprve druhá minuta utkání. Po zákroku Josefa Vašíčka se poroučel k ledu finský obránce Olli Malvivara. Český centr míří na trestnou lavici odpykat si dvouminutový trest. Švédští sudí ale vzápětí mění rozhodnutí a Vašíčka posílají předčasně pod sprchy. Jen stěží může v kabině na délku utkání uvést něco jiného, než? "Tohle bylo asi nejkratší v životě."

Co se vlastně na ledě přihodilo? Puk byl v rohu kluziště a Josef Vašíček šel s finským protivníkem do souboje. "Nevím proč, ale ten finský obránce se mi ohnul, přitom je to dvoumetrový chlap. Nechápu, proč udělal to, co udělal. Podle mého jsem nedal ruce nahoru, nic takového. Jenom jsem pokračoval v jízdě a on se přede mnou ohnul. S tím můžu těžko něco udělat. V dnešním hokeji musí člověk umět podobné střety přijmout."

Přehrát

00:00 / 00:00

Josef Vašíček: Naštěstí všechno dobře dopadlo

Ani na okamžik ale rodák z Havlíčkova Brodu nepřemýšlel o tom, že to byl jeho poslední počin v utkání. "Vůbec ne. Věděl jsem, že se ohnul, že klečel, ale rozhodně jsem nečekal trest na pět minut. To mě hodně překvapilo, ale naštěstí všechno dobře dopadlo, hrál dál. Bohužel to bylo takhle posouzený, ale z mé strany to nic zákeřného nebylo."

Nervy to ale musely být na střídačce po zbytek zápasu. "To se těžko popisuje, prostě to tak bylo. Za posledních pár let jsem moc zápasů takhle neviděl. Bylo to trošku něco jiného, ale dopadlo to dobře," říká s potěšením Josef Vašíček. Druhé utkání Channel One Cupu Češi sehrají v sobotu v Moskvě proti Rusku.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme