Jsme rádi, že jsme porazili tak silný tým, říká po vítězství nad Finy střelec Kašpar

Tam, kde byl dlouho doma, teď nastoupil jako host, a místním neudělal radost. Řeč je o útočníkovi hokejové reprezentace Lukáši Kašparovi, který vloni touto dobou ve finském městě Oulu slavil s tamním klubem titul. Letos tam dorazil s národním týmem a i díky jeho dvěma gólům porazili Češi v přípravě Finy 3:2

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník české hokejové reprezentace Lukáš Kašpar

Útočník české hokejové reprezentace Lukáš Kašpar | Zdroj: ČTK

Vstřelil jste tady v Oulu, kde jste v podstatě doma, dva góly, tak jaké jsou vaše pocity po zápase?

Je to super a jsme rádi, že jsme vyhráli a že jsme porazili tak silný tým, kterým Finsko je.

Přehrát

00:00 / 00:00

S první hvězdou zápasu Finsko - Česko, Lukášem Kašparem, mluvil v Oulu reportér ČRo František Kuna.

Bylo podle vás zlomové, že když dokázali Finové vyrovnat, tak jste vždy dokázali vstřelit vedoucí gól?

Myslím, že zlomový byl prakticky celý zápas. Dělali jsme to, co jsme si řekli a dělali jsme to docela urputně. Navíc jsme nedělali žádné chyby, jak tomu bylo v předchozích zápasech.

Při vašem prvním brejku jste provedl poměrně jednoduché zakončení. Ta situace trochu sváděla ke kličce do bekhendu, nepřemýšlel jste o ní?

To jsem chtěl, aby si myslel ten brankář, že půjdu do bekhendu. Ten Koskinen je obrovský a velký, takže se mu góly dávají těžce. O to větší díru má ale mezi nohama.

Vnímal jste nějak publikum? Třeba potom, když ohlásili, že jste dal gól nebo na konci poté, co vás vyhlásili hvězdou zápasu?

Vnímal jsem to spíš na konci. Myslím, že po celý zápas byli trochu až nezvykle tiší. Nebyl tady ale ten karpatský kotel, takže to bylo spíš tím.

Čeští hokejisté porazili Finsko 3:2. Výběr Suomi zdolali takřka po roce

Číst článek

Jací byli Finové? Byli hodně nepříjemní?

Hráli hodně do těla, tak jak hrají i v té jejich lize. I když tam je hodně krajánků, tak jsou na to zvyklí. Plní všechno, co jim řekne trenér a je to vidět.

Jak těžká byla třetí třetina? Zdálo se, že na vás Finové po druhé přestávce docela nastoupili…

Oni chtěli dát gól, ale my jsme si řekli, co chceme hrát a plnili jsme to do puntíku. Do žádné větší šance jsme je nepustili. Po první třetině jsme vedli 2:1, ve druhé jsme v oslabení gól dostali i dali a do třetí jsme šli s vedením, které jsme si pohlídali.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme