Juniorskými mistry světa se stali hokejisté Ruska

Ruští hokejisté do 20 let se po osmi letech opět radují z titulu světových šampiónů. Ve finále turnaje hraného v americkém Buffalu porazili favorizovanou Kanadu 5:3. Všechny branky přitom vstřelili až v závěrečné třetině a senzačně tak zcela otočili stav utkání. Bronz získaly domácí Spojené státy, které vyhrály nad Švédskem 4:2.

Zahajovací hokejové utkání USA-Německo

Zahajovací hokejové utkání USA-Německo | Foto: Pavel Petr

Dvě třetiny vypadalo finále jako jasná záležitost kanadského mužstva. To se dostalo do vedení už v páté minutě, kdy přesilovou hru zužitkoval Brayden Schenn. Na konci úvodní části potom zvýšil náskok v zaplněné hale takřka 'domácího' týmu Carter Ashton a tříbrankový rozdíl zařídil ve 27. minutě svým druhým gólem v zápase opět Schenn.

Ovšem Rusové se nevzdali a v poslední třetině předvedli senzační obrat vývoje utkání. O rychlé snížení se zasloužili během třinácti sekund ve 43. minuty Panarin s Kicynem, ještě do poloviny závěrečného dějství potom vyrovnal Tarasenko. Po čtyřiceti minutách téměř jistý titul pro Kanadu jí definitivně 'ukradli' v poslední pětiminutovce Panarin a Dvurečenskij.

MS hokejistů do 20 let v Buffalu (USA):

Finále:

Kanada - Rusko 3:5 (2:0, 1:0, 0:5)
Branky a nahrávky: 5. Ellis (Schenn, de Haan), 20. Ashton (Leblanc), 27. Schenn (Foligno) - 43. Panarin (Golubjov, Berezin), 43. Kicyn (Kuzněcov, Kalinin), 48. Tarasenko (Kuzněcov), 56. Panarin (Tarasenko, Golubojov), 59. Dvurečenskij (Kuzněcov). Rozhodčí: Fraňo (ČR), Kaval - Morrison (oba USA), Winnekens (Něm.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 18.690.

O 3. místo:

USA - Švédsko 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 34. Kreider (Brown, Merrill), 41. Shore (Faulk, Palmieri), 52. Bjugstad (Leddy, Bourque), 59. Kreider (Palmieri, Dumoulin) - 32. Lindberg (C. Klingberg, Wännström), 55. Fasth (J. Larsson). Rozhodčí: Vyloučení: Jablukov (Něm.), Kirk - Wilmot (oba Kan.), Kekalainen (Fin.). Využití: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 16.104.

Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. Kanada, 3. USA, 4. Švédsko, 5. Švýcarsko, 6. Finsko, 7. Česká republika, 8. Slovensko, 9. Norsko - sestup, 10. Německo - sestup

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít