K odvolání Hadamczika nevidím důvod, říká prezident svazu Král

Česká hokejová reprezentace se odpoledne vrátila z neúspěšného mistrovství světa ve Stockholmu. Sedmé místo a ve většině zápasů ne zrovna ideální výkon českého týmu jsou důvodem, proč část odborné i laické veřejnosti žádá odvolání hlavního kouče Aloise Hadamczika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Král, šéf českého svazu ledního hokeje (ČSLH) | Foto: Filip Jandourek

"Já osobně k tomu důvod po vyřazení ve čtvrtfinále se Švýcarskem nevidím. To jsou věci, které se musejí řešit s určitým odstupem. Budeme je řešit na výkonném výboru," říká prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král.

Výkonný výbor bude výsledky šampionátu hodnotit na svém zasedání 22. května, kde si vyslechne zprávu, kterou mu Alois Hadamczik předloží. Až tam se rozhodne, zda kouč bude i nadále působit na lavičce národního týmu.

"Tyhle situace se opakují. Nejhorší to bylo po olympiádě ve Vancouveru, kdy to bylo pekelné a týkalo se to Vládi Růžičky. Půl roku na to jsme stáli na mistrovství světa nad asi největší propastí v historii a bylo z toho zlato. Neříkám, že je všechno ideální, za tým a jeho výkon vždycky zodpovídá trenér, ale je třeba to hodnotit objektivně. Že bych já měl takový pocit nebo mi někdo z výkonného výboru volal, že to bylo hrozné a je třeba odvolat Hadamczika, tak takhle to nebylo," kroutí hlavou Král.

Přehrát

00:00 / 00:00

Názor Tomáše Krále na možnost odvolat Aloise Hadamczika zaznamenal Petr Kadeřábek

Na Hadamczikovu hlavu se snesla po šampionátu kritika hned v několika rovinách. Jednou z nich je, že špatně komunikuje s hráči působícími v NHL. Zámořské posily pod ním údajně nechtějí vůbec hrát.

"V podstatě všichni hráči, kteří byli oslovení, vždycky přijeli. V případě Německa po olympiádě nepřijel skoro nikdo a to byl u týmu Vláďa Růžička. U Hadamczika v tomhle směru nebyl nikdy žádný problém," připomíná prezident Českého svazu ledního hokeje.

Otázkou je, zda trenér dokázal hráče dobře namotivovat, zda je příliš nesvazoval taktikou nebo zda nedělal během jednotlivých zápasů, potažmo celého šampionátu moc změn ve složení jednotlivých útočných řad. Na tyto otázky musí najít výkonný výbor odpovědi a pak se rozhodnout, zda na neúspěchu nese největší díl viny právě Hadamczik, nebo třeba aktuální forma hráčů. Rozhodovat pak musí velmi citlivě.

Mimochodem úplně ve stejné situaci jako jsou letos Češi, byli loni Švýcaři. "Loni to byl tým určený k rozprášení včetně trenéra a letos udělají takový výsledek," uzavírá Tomáš Král.

Petr Kadeřábek, Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme