Kalous chce hrát s pražským Lvem v KHL dobrý hokej a dosáhnout na play off

Zatímco pro většinu českých hokejových fanoušků je letošní sezóna uzavřenou kapitolou, tuzemské kluby už se začínají chystat na podzimní vykročení do sezóny příští. Týká se to nejen účastníků nejvyšší domácí soutěže, ale také nováčka Kontinentální hokejové ligy - týmu Lev Praha.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokej (ilustrační foto). | Foto: K3 Bohumín

Což je samozřejmě aktuální téma i pro jednoho z trenérů Jiřího Kalouse, kterého si k mikrofonu přizval reportér Aleš Procházka.


Jak je notoricky známo v Praze se bude hrát KHL. Pro špičkové hráče i trenéry je to výzva i možnost, aby jednou nohou zůstali doma a tou druhou okusili, jak vypadá soutěž, o které se říká, že je nejkvalitnější v Evropě. Jak se tedy těšíte?

Být doma v Praze a přitom hrát KHL, to je pro mě lákavá varianta, a i proto jsem do toho šel. Jsem na tu soutěž zvědavý, jak bude vypadat a jak nás obohatí. Člověk má možnost poznat ji zblízka a osahat

Přehrát

00:00 / 00:00

S jedním zkoučů HC Lev Praha Jiřím Kalousem si povídal Aleš Procházka

Mužstvo, které budete mít společně s Josefem Jandačem na starosti, se vlastně teprve vytváří, ale už je známo, že v něm bude několik opravdu hodně dobrých hráčů, kteří oblékají český reprezentační dres.

Někdo tvrdí, že by to měl být vlastně takový národní tým v klubových barvách. Na druhé straně nebude tak úplně jednoduché získat fanoušky pro KHL. Argument, že v Praze třeba žije hodně ruských občanů, ten Vás asi tak nedojímá…

Určitě ne. Co se týká fanouškovské základny, nejsme proroci a myslím si, že nikdo není schopen tohle odhadnout. Uděláme všechno proto, abychom hráli dobrý hokej, fanoušky si získali a chodili nás podporovat.

Co říkáte teorii, podle které by mohli být hokejový fandové z Prahy a okolí zvědaví na KHL v první půli sezony a pak by mohl jejich zájem opadat?

Ukáže čas, jestli si divák najde cestu na naše utkání, ale já věřím, že na spoustu týmů, které sem přijedou, bude zajímavé se podívat v reálu. Co se týče samotné role v této soutěži, tak do toho jdeme s tím, že se chceme dostat do play off. A tam pak eventuelně uspět.

Kolik myslíte, že bude českých hráčů v týmu?

Samozřejmě jich tam chceme co nejvíc. Jsme český klub a chceme české hráče. Nicméně doba pokročila a spousta hráčů je pod smlouvami, takže je opravdu velmi obtížné české hokejisty na vysoké herní úrovni sehnat, proto bude tým poskládaný mezinárodně, ale chceme, aby převážná většina hráčů byla z Čech a ze Slovenska.

Aleš Procházka, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme