Kanada je favorit, ale nesmíme hrát bojácně, říkají hokejisté před zápasem s Kanadou

Na úvod neexistuje těžší soupeř. Hokejisté Kanady rozehrají Světový pohár v Torontu proti českému týmu jako úřadující mistři všech turnajů, které lze národním dresu vyhrát. Tým Josefa Jandače se chystá spoléhat hlavně na pevnou defenzivu, ale zároveň ví, že se týmu světových hvězd musí postavit bez přehnaného respektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Jandač, trenér | Foto: Jan Jandourek

„Všichni si uvědomujeme, že Kanada je považována za jednoho z největších favoritů, ale stejně bychom na ně narazili. Zas je na ně větší tlak, to může být výhoda. Musíme se zaměřit sami na sebe, abychom hráli odvážně a ne bojácně,“ burcuje před vstupem do Světového poháru trenér národního týmu Josef Jandač.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejovou reprezentaci čeká na úvod Světového poháru ten nejtěžší možný soupeř

V roli hlavního kouče má Jandač za sebou tři přípravné zápasy. Teď půjde se svým týmem poprvé do duelu, kde se budou počítat body. Hokejová veřejnost očekává, že před brankou domácího gólmana se moc hrát nebude, ale Češi chtějí překvapit.

Pomůže k tomu i uzdravený Vladimír Sobotka. „Bude důležité být na puku a nebát se hrát. Musíme si podržet puk, i když je led menší. Nesmíme se bát. Jak se budeme bát hrát, budou si věřit a budou nás řezat,“ upozorňuje útočník ruského Omsku.

Obrovská ofenzivní síla Kanady ale jistě často zaměstná české obránce. Těch je šest. „Od prvního dne jsme se zaměřili na defenzivní zónu. Všichni víme, kde máme hrát a prošli jsme si všechny situace. Chyby jsme si rozebrali na videu a už víme, co od sebe čekat,“ věří jeden z nich Michal Jordán.

Zápasy proti favoritům jsou častokrát hodně o morální síle. Jakousi spojkou by měl být kapitán. Tuto pozici má v českém týmu Tomáš Plekanec, ale od něj se souvislé pokyny ke spoluhráčům na lavičce čekat příliš nedají.

Kanada očekává vítězství. Ale Češi jsou dobří, varuje před startem Světového poháru Joe Thornton

Číst článek

„Na tohle se mě novináři ptají hodně. Ale mluvil jsem s hodně hráči a kapitán není od toho, aby pořád něco říkal. Od toho jsou tam trenéři. Hlavně na takhle krátkém turnaji je potřeba vědět, kdy něco říct a co,“ říká opora reprezentačního týmu a Motrealu.

Proti českému týmu se na led postaví úřadující mistři světa, vítězové olympijských her i Světového poháru. To už je ale dávno, je to 12 let, kdy v roce 2004 Kanaďané prošli tehdy přes Čechy do finále a následně vyhráli. Byl u toho i současný útočník Javorových listů Joe Thornton. A ten český tým jako outsidera nevidí.

„Já myslím, že Češi mají dobrý tým. Nemohou být bráni za to nejhorší mužstvo, když jsou při hře tak disciplinovaní. Jsou dobří,“ říká veterán, kterému plnovous dodal vizáž dřevorubce.

Světový pohár začne v půl desáté večer středoevropského času zápasem Spojených států proti Výběru Evropy. Utkání Kanada – Česko vypukne ve dvě hodiny po půlnoci.

František Kuna, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru