Kanada na úvod finálové série Světového poháru porazila Výběr Evropy 3:1

První finále hokejového Světového poháru vyznělo lépe pro domácí Kanadu, která v noci na středu přehrála Výběr Evropy v poměru 3:1. Favorizovaní hráči ze země javorového listu sice nepodali ideální výkon, ale i tentokrát se mohli spolehnout na výborně fungující první formaci, která připravila dvě branky. Další finálový duel série hrané na dvě vítězství je na programu v noci na pátek.

Kanadský útočník Sidney Crosby zaznamenal na úvod finále dva body

Kanadský útočník Sidney Crosby zaznamenal na úvod finále dva body | Zdroj: Reuters

Kanadský výběr položil základy své výhry již v první třetině, kterou ovládl 2:0 i přes to, že si Evropané připsali více střeleckých pokusů.

Skóre zápasu ve třetí minutě otevřel Brad Marchand, jemuž po samostatném úniku předložil kotouč jeho spoluhráč z první formace Patrice Bergeron.

O 11 minut později pak domácí navýšili svůj náskok na dva góly, když Ryan Getzlaf obral o puk beka Cháru, ošálil gólmana Haláka, aby následně místo střely ideálně nahrál osamocenému Stevenu Stamkosovi, jenž mířil přesně.

Ve druhé dvacetiminutovce se Výběr Evropy dočkal snížení, o které se ve 27. minutě postaral Slovák Tomáš Tatar. V závěru prostřední části hry měli Evropani dokonce blízko tomu, aby vyrovnali, ale bek Andrej Sekera při vlastním oslabení velkou šanci neproměnil.

I v poslední třetině Kanada svému soupeři dovolila někoklikrát ohrozit její bránu, nicméně Evropané už druhý gól nepřidali. Na konečných 3:1 pak v 50. minutě upravil Bergeron, jenž završil akci kapitána Sidneyho Crosbyho.

„Tentokrát to nebylo ono. S pukem na holi jsme byli takoví nejistí, nedbalí. Trvalo nám dlouho, než jsme se rozmysleli, co uděláme. V útočném pásmu jsme se nedokázali tak dobře udržet,“ uvedl Crosby po zápase.

Kanaďané se díky výhře ujali vedení v sérii 1:0 a už jen jedna výhra je dělí od vítězství v letošním Světovém poháru.

Finále Světového poháru v hokeji v Torontu - 1. zápas:
Kanada - Výběr Evropy 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Marchand (P. Bergeron, Crosby), 14. Stamkos (Getzlaf), 50. P. Bergeron (Crosby, Marchand) - 27. Tatar (Seidenberg, Kopitar). Rozhodčí: McCauley, Sutherland - Murphy, Racicot (všichni Kan.). Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 18.377.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít