Kanada si s poradila s Francií. Z další výhry se těší i Rusové, kteří zdolali Norsko

Dvěma odpoledními zápasy odstartoval dnešní program MS v hokeji. Výhry si v těchto duelech připsali favorité – zatímco Kanada si poradila s Francií, domácí Rusko porazilo norský výběr a v moskevské skupině A se bodově vyrovnalo prvnímu Česku.

Rusové dnes porazili na MS Norsko v poměru 3:0

Rusové dnes porazili na MS Norsko v poměru 3:0 | Zdroj: ČTK

Kanadský celek se na letošním mistrovství světa dočkal šesté výhry ze šesti střetnutí poté, co dnes s přehledem zdolal Francii.

Hráči s javorovým listem na dresu sice tentokrát nepředvedli velkou kanonádu, ale i tak nedali Francouzům žádnou šanci na zopakování senzace z roku 2014, kdy se nad Kanadou dočkali výhry.

Jako první se do tabulky střelců v 9. minutě zapsal Mark Stone, který využil přesilovou hru. Kanaďané měli i následně velkou převahu, ale dalšího gólu se dočkali až na konci druhé třetiny, kdy se při další přesilovce z dorážky prosadil Matt Duchene. Asistenci si u tohoto gólu připsal obránce Ryan Ellis, jenž do dějiště šampionátu přiletěl teprve o víkendu.

Také závěrečná třetina patřila Kanadě, která v ní díky Scheifelovi a Perrymu zvýšila na konečných 4:0 a připsala si šesté vítězství na turnaji, zatímco Francouzi zůstávají v petrohradské skupině na nepostupovém šestém místě.

Na vítězství bez inkasovaného gólu dnes dosáhli i domácí Rusové, kteří v poměru 3:0 přehráli Nory.

Sborná o svém pátém vítězství v řadě rozhodla ve druhé třetině, během níž překonala norskou obranu celkem dvakrát.

Nejprve se to Rusům podařilo zásluhou Ivana Tělegina, který ve 23. minutě přesně tečoval střílenou přihrávku Dmitrije Orlova. Na 2:0 pak o 15 minut později zvýšil svým čtvrtým gólem na mistrovství Artěmij Panarin.

Jako poslední se pak z gólu radoval Roman Ljubimov, jenž ve 43. minutě doklepl od hrazení odražený puk a upravil tak na finálních 3:0.

Rusko má po výhře nad Nory 15 bodů a v tabulce za vedoucím Českem zaostává jen kvůli horšímu vzájemnému zápasu.

Mistrovství světa v hokeji v Rusku:

Skupina B - Petrohrad:
Kanada - Francie 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. Stone (Hall, McDavid), 36. Duchene (Perry, Ellis), 44. Scheifele (Stone, Marchand), 55. Perry (O'Reilly, Gallagher). Rozhodčí: Jeřábek (ČR), Öhlund (Švéd.) - Kilian (Nor.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5219.

Skupina A - Moskva:
Rusko - Norsko 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Tělegin (Orlov, Kalinin), 38. Panarin (Šipačov), 43. Ljubimov (Jemelin, Orlov). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.), Björk - Pihlblad (oba Švéd.), Nieminen (Fin.). Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 12.116.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít